Як під час відключень електрики правильно включати та вимикати прилади

Окупанти чим далі, тим частіше атакують ракетами енергетичну інфраструктуру України. Більшість українців відчувають перебої зі світлом. Щоб під час планових відключень електрики не постраждала електроніка, її потрібно вчасно включати й вимикати. 

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Якщо не дотримуватися цих правил, то можливі перенапруги в мережі, а після — перегорання ламп і проводів. Про правильне поводження з технікою під час аварійних відключень світла розповіли у Мінреінтеграції. 

Не поспішайте одразу користуватись всіма наявними у квартирі потужними електроприладами, як тільки включилося світло. Це може призвести до перевантаження мережі та повторного зникнення світла у будинку. Проте тепер вже не через стабілізаційне відключення, а через банальну аварію на підстанції.

Як правильно включати та вимикати прилади під час відключень світла

Тож як вмикати електроприлади після стабілізаційних відключень, щоб не нашкодити ні техніці, ні мережі? Для цього потрібно дотримуватися кількох нескладних правил:

  1. Не поспішайте включати відразу всі електроприлади, якщо в будинку з’явилося світло. Через це може статися перенапруга в мережі і електрика знову пропаде. Одночасно можна включати не більше одного приладу.
  2. Під час відключення світла вимкніть всі енергомісткі прилади, такі як бойлер, духовка, обігрівач і пральні машини. Також вимкніть лампи в кімнатах, якими ви не користуєтеся. Це дозволить уникнути стрибання навантаження, коли світло з’явиться. Якщо ви йдете з дому – можна відключити світло у всьому будинку/квартирі через щиток.
  3. Якщо на гаджеті є таймер, поставте його на час з 00:00 до 6:00. У нічний час навантаження на мережу нижче. Такі таймери часто є на мультиварках і пральних машинках.
  4. На час відключення світла відключайте від мережі електрогенератори та насосні станції, якщо вони у вас є. Вони споживають дуже багато електрики. Їх можна включати не раніше, ніж через 30 хвилин після появи світла.
  5. Власників бізнесу просять відключати вуличне підсвічування фасадів і вітрин для економії електроенергії.
%d блогерам подобається це: