fbpx

Як обрати найбезпечніший для здоровя обігрівач?

Діліться інформацією з друзями:

Настала осінь, яка принесла з собою холодну погоду. Щоб зігрітися в домівках містяни використовують різні обігрівачі. Торгові мережі пропонують широкий спектр товарів у цій сфері.

Однак при виборі важливо врахувати не лише технічні показники приладу, а й його вплив на мікроклімат в помешканні та на організм? Фахівці центру контролю та профілактики хвороб нагадують про особливості роботи різних приладів для обігріву приміщень.

Найпопулярнішими і найбільш доступними за ціною є тепловентилятори.

Нагрівальним елементом таких обігрівачів є металева спіраль (з високим опором). Як правило спіраль відкрита, що призводить до зменшення рівня кисню та вологості повітря в приміщенні нижче оптимальних рівнів. З часом на нагрівальному елементі приладу накопичується пил. Це провокує появу неприємних запахів та зрештою може бути причиною виходу з ладу приладу. Важлива також і якість пластмаси з якої виготовлено корпус тепловентилятора. Якщо вона низька, то при нагріванні приладу в повітря може виділятися низка небезпечних речовин.

Досить популярними є й електроконвектори.

Принцип їхньої роботи подібний до тепловентилятора, але в більшості випадків нагрівальним елементом є спеціальна тена. Нагрівальний елемент гріє повітря за допомогою природної або примусової конвекції. Клас захисту у таких приладів трішки кращий, однак за впливом на мікроклімат в приміщенні вони не набагато кращі за тепловентилятори. Ще одним важливим фактором впливу роботи таких приладів є шум від роботи вентилятора (за його наявності). Це ще один фактор негативного навантаження на організм людини.

Далі за рівнем доступності та популярності є масляний радіатор.

Його нагрівальний елемент гріє масло, що міститься в ребристому герметичному металевому корпусі. Перевагою даного приладу є те, що він не спалює кисень та працює безшумно. На обігрівачі також накопичується пил, але його конструкція дозволяє легко його прибрати. Будьте уважні при використанні вищезгаданих обігрівачів, особливо якщо в родині є маленькі діти. Адже при контакті з нагрівальними елементами можливо отримати опіки.

Особливістю керамічних обігрівачів, на відміну від попередньо згаданих приладів, є те що крім конвекції вони нагрівають приміщення також за допомогою інфрачервоного випромінювання. Завдяки тому, що такі прилади є плоскими, можуть монтуватися на стіні, менша площа поверхні на якій може накопичуватися пил, відносно нижча температура нагрівання панелі – все це зменшує можливий негативний вплив на мікроклімат приміщення та організм людини.

Обігрівачі, які нагрівають приміщення шляхом інфрачервоного випромінювання (так звані «УФО») також популярні серед населення.

Адже вони дозволяють швидко отримати тепло в певній зоні помешкання. Нагрівальний елемент таких обігрівачів генерує інфрачервоне випромінювання з хвилями різного спектрального складу (довжини). Перевагами таких приладів є безшумність роботи та практично миттєве нагрівання зони на яку він спрямований. Недоліки використання таких приладів, як не дивно, також пов’язані з інфрачервоними променями. Як зазначалось вони мають різну довжину хвилі. Найбільш небезпечними для організму людини є короткі хвилі, які здатні проникати в організм на глибину до 4 см. Негативні наслідки вони здатні заподіяти лише при тривалому безперервному впливі на відкриті ділянки тіла, характерними ознаками якого є пересушування шкіри, її зневоднення, підвищення ризику отримання опіку та теплового навантаження на організм в цілому. Крім того, такі обігрівачі можуть здійснювати негативний вплив на органи зору. Тому, при використанні інфрачервоних обігрівачів необхідно чітко дотримуватись інструкцій виробника, не перебувати тривалий час під дією даного приладу, за можливості розташовувати нагрівальний елемент якомога далі та не направляти прямо на обличчя.

Отож, як кажуть попереджений – тоді озброєний. Враховуйте всі особливості роботи обігрівальних приладів та робіть свій зважений вибір.

Та не забувайте використовувати нагрівальні прилади ощадно. Іноді краще додати ще один шар одягу на себе, замість того, щоб вмикати обігрівач. Не забувайте про шкарпетки і не ходіть босоніж у приміщенні. Більше рухайтесь, невеликі фізичні вправи розігріють тіло і ʺрозкачаютьʺ кров.