Виставка «Проти Голіафа» відбудеться у Рівненському краєзнавчому музею

Діліться корисною інформацією з друзями:

2 жовтня 2020 р. о 12:00 у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки до Дня захисника України.

День захисника України 14 жовтня є водночас символічним днем створення УПА. Згадуючи про внесок цієї структури у боротьбу за незалежність, ми повинні пам’ятати, що структури творять люди. Дана виставка розповідає про вибір та рішення восьми осіб, які мали вплив на історію українського визвольного руху. Це ті віддані цінностям свободи чоловіки та жінки, хто мав відвагу постати проти обох тиранів. Хто мав силу не схилити перед ними чоло. Хто мав стратегію перемоги і волю її втілити. Хто на шляху до свободи перетнув межу відчаю.

Це — Степан Бандера, який не зламався в нацистському концтаборі і не відкликав Акт відновлення Української Держави;

Роман Шухевич, який 7 років очолював УПА в найбільших її зіткненнях з радянським режимом;

Василь Галаса – автор ідеї «Великого рейду» в Західну Європу, щоб пробити залізну інформаційну завісу;

Василь Кук, який розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Шухевича. Залишені ним на допитах свідчення зафіксували справжню історію УПА, однак генерал не розповів ворогу ні про кого, хто ще залишався у підпіллі;

Євген Грицяк – один із лідерів Норильського повстання, яке пришвидшило кінець ГУЛАГу;

Катерина Зарицька  – організаторка Українського Червоного Хреста;

Ірина Тимочко-Камінська – надрайонна провідниця, бойова командирка, котра ще зі шкільної лави пішла в армію і особисто брала участь у боях;

Ілля Оберишин, який 40 років провів у підпіллі, вийшовши тільки після референдуму за незалежність 3 грудня 1991 року.

Назва  «Проти Голіафа» символічна. Виступ невеликої Української повстанської армії проти двох найсильніших тоталітарних держав викликає аналогії з біблійним сюжетом. Вибір підняти зброю водночас і проти нацистів, і проти більшовиків не був питанням воєнної стратегії. Це був вибір між померти або померти у боротьбі. У серці кожного із них була віра за взірцем біблійного Давида.

Виставка створена: Центром досліджень визвольного руху,
 Українським інститутом національної пам’яті та Українським національним інформаційним агентством «Укрінформ».