У Рівному вже можна вакцинуватися від грипу

Діліться корисною інформацією з друзями:

Жовтень-листопад – найкращий час для щеплення від грипу, – наголошують рівненські медики. І період пандемії коронавірусу має лише заохотити до такої вакцинації. Адже «зустріч» цих двох вірусів в одному організмі може призвести до серйозних, навіть летальних, ускладнень. Тим часом вакцина від грипу вже є в продажу в аптеках Рівного.

– Однозначно слід вакцинуватисявід грипу, – рекомендує начальник міського управління охорони здоров’я Віктор ІСЬКІВ. – Адже COVID-19 клінічно перекликається з грипом, і коли все це змішається – в кінці листопада-грудні, то може бути біда. Після щеплення організм буде захищений хоча б від грипу.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Для проведення вакцинації під час пандемії ніякої спеціальної підготовки не потрібно. Процедура стандартна – звертаєтеся до сімейного лікаря, після обстеження та позитивного висновку фахівця про добрий стан здоров’я купуєте вакцину в аптеці, звертаєтеся знову до свого центру ПМСД, де вам проведуть профілактичну маніпуляцію. Упродовж 14 днів після щеплення виробляється імунітет. Медики рекомендують вакцинуватися не лише дорослим, а й дітям, особливо школярам і вихованцям дитсадків, адже вони багато часу проводять у колективах.

До речі, поки що вакцину від грипу реалізує лише одна аптечна мережа – «Рівнефармація». У продажу є вакцина ДжіСіФлю (корейського виробництва, трьохвалентна). Вартує вона 245 грн, її можна застосовувати дітям старшим трьох років. Із аптечної мережі також повідомили, що наприкінці жовтня – на початку листопада мережа отримає також чотирьохвалентну вакцину VAXIGRIP TETRA (виробник Франція).

За прогнозом ВООЗ, цього епідсезону циркулюватиме чотири штами вірусу грипу. Це – А Guangdong-Maonan (H1N1), А HongKong (H3N2), В Washington (B/Victorialineage) та штам типу В Phuket (B/Yamagatalineage).

Наталія НИРКОВА