fbpx

Володимир Хомко про пандемію, стадіон та рівненське підземелля

Діліться інформацією з друзями:

Вже завтра Рівне святкуватиме свій день народження. Рік, що минув від попереднього свята міста, видався важким і напруженим. Як його оцінює міський голова Володимир Хомко, який знає все про Рівне і великі та малі події, що в ньому відбуваються, бо він до всього причетний, бо місто – це його робота і його турботи?

Про це наш журналіст поцікавився у мера напередодні Дня міста. І ось про що довідався.

Попри мінуси є плюси – очевидні й незаперечні

– Незважаючи на коронавірус, який наклав, звичайно, не позитивний відбиток на наше життя, з точки зору того, що ми зробили в місті, рік можна вважати досить непоганим, – запевняє Володимир Євгенович. – Якби ще не пандемія, то це, мабуть, був би найбільш вдалий рік за час мого перебування на посаді міського голови. Тому що вартість робіт капітального характеру, які запланували виконати, сягнула майже півмільярда гривень. Очевидно, що карантин вніс свої корективи: ми точно не доберемо десь близько 100 мільйонів (зараз уже маємо мінус 79 мільйонів гривень). Але ми зробили досить багато. По-перше, продовжуємо будувати стадіон. У цьому році плануємо посіяти траву на футбольному полі. Нагадаю, що це не просто газон, а поле з підігрівом, дренажем, напівштучним покриттям і т. д. Хотіли ще в цьому році зіграти тут хоча б товариський матч, але побачимо, як вийде. У будь-якому разі роботи з підготовки футбольного поля на фінішній прямій.



Дуже великим плюсом є те, що міжнародна організація НЕФКО прийняла рішення надати нам кредит на впровадження енергоефективних заходів загальною вартістю понад 7 мільйонів євро. Кредит надається під 5,85% річних. При цьому 1,3 мільйона євро – в подарунок у вигляді грантів. З них левова частка – 5 мільйонів євро – знову пішла на утеплення шкіл. Перший подібний проєкт ми реалізували в минулому році – на умовах співфінансування повністю термомодернізували дві школи (18-ту та 27-му). Це дозволило отримати колосальний економічний ефект – зекономити на опаленні 11 мільйонів гривень: майже наполовину зменшили використання енергоресурсів. У цьому році утеплили 26-у школу. Не можу зараз сказати, якою буде економія, та не сумніваюся, що не меншою, ніж 50 відсотків. Як буде насправді, покаже зима. Також продовжуємо утепляти Рівненську гуманітарну гімназію та 12-у школу. Крім того готуємо всі освітні заклади міста до нового навчального року. Відкрили новий дитячий садочок, продовжуємо роботи в інших дошкільних закладах. Для прикладу, утеплюємо 52-й дитсадок на Північному.

У медицині міста навіть міністрові є що показати

– Багато чого робиться в галузі охорони здоров’я, – продовжує міський голова. – У першу чергу, в Центральній міській лікарні. Ось недавно до нас приїжджав міністр Максим Степанов, то йому, зауважте, показали не обласну, а міську лікарню. Бо там справді є що показати. Наприклад, операційну, де проводяться хірургічні втручання на відкритому серці. Скажу більше, наш медичний заклад готується й до інших унікальних операцій. В тому числі й пересадки органів. Я дуже задоволений зміною керівництва в пологовому будинку. Нинішня його очільниця Світлана Муравська налагодила тут хорошу роботу. Не порівняти з тим, що було при колишньому керівникові медзакладу. Багато робіт проведено й у другій лікарні (це та, що дісталася нам від залізниці). Зокрема, там створили гарний реабілітаційний центр, витратили на нього багато коштів. Зате у Рівному тепер є унікальний заклад, якого більше ніде немає.

Рівне – абсолютний лідер з енергоефективності

– Дуже багато коштів (можливо, навіть довелося пожертвувати іншими проєктами, які принесли б більше «піарних» дивідендів для влади) витратили на модернізацію будинків, у тому числі їх утеплення. Разом із виділеними з міського бюджету, залученими державними коштами і внесками мешканців у житловий сектор інвестували майже півмільярда гривень. Я вас запевняю, що за цим показником в розрахунку на кількість мешканців нам немає рівних в Україні. Відтак, за аналізом Держкомзбереження, ми продовжуємо залишатися абсолютним лідером з енергоефективності в Україні. І це дає свій ефект. Ми дійсно за останні десять років зменшили споживання газу майже вдвічі. Більше того, у нас великі плани. Наше теплопостачальне підприємство має встановлювати когенераційну установку, почало переводити котли на альтернативне паливо. Ми одними з перших з Україні обладнали наші багатоповерхівки приладами обліку тепла. Більше того, робимо все можливе, аби утеплити будинки.

Зроблено те, про що раніше й не мріяли

– Що стосується комунальної сфери, – зауважує Володимир Хомко, – то тут теж сталися помітні зміни. Насамперед на завершальному етапі реконструкції парку ім. Шевченка з підземеллями. Тут, щоправда, у нас дещо затягнулися роботи, бо не могли облаштовувати доріжки, допоки не завершили роботи у підземеллях. Адже було б нерозумно зробити доріжки, а потім їздити по них великогабаритним транспортом.

Також несподівано для нас додалося ще два об’єкти. Ми планували в цьому році відремонтувати фонтани, але виявилося, що під ними є пустоти. Тож доведеться ламати дно, роботи основи і тільки після того знову цементувати його. Тому ясно, що все це буде довше і дорожче. Так само з аркою. У планах був лише косметичний ремонт – поштукатурити і пофарбувати. Коли почали робити ремонт, виявилося, що конструкція в такому стані, що її треба повністю замінити. Відтак, коли закінчимо арку (а це плануємо зробити в цьому році), то від неї до центральної частини парку також буде викладена бруківка. Виділили на це кошти – понад 400 тисяч гривень. Продовжуємо роботи по ремонту парку в Тинному, закінчуємо освітлення парку на Ювілейному. Розпочали масштабне упорядкування скверу на Набережній. На цій сесії виділимо ще 3,5 мільйона гривень, щоб тут був встановлений дитячий майданчик, освітлення, викладені бруківкою доріжки. Завершити розпочате плануємо в наступному році, бо це грандіозний і дуже дорогий проєкт (понад 25 мільйонів гривень). І вже після того перейдемо до ремонту парку над Устею з другої частини проспекту Миру. Те саме стосується благоустрою навколо стадіону – між рестораном «Спорт» і ЦНТІ, 2-ю школою, стадіоном і Замковою. Завершимо стадіон і почнемо впорядковувати навколишню територію. Далі візьмемося за впорядкування парку з протилежного берега річки Усті, бо на все одразу не вистачає коштів.

Крім того, продовжуємо роботи з облаштування спортивних майданчиків. Взагалі дуже багато зробили за останні роки: повністю відновлена ДЮСШ №4, проведено капремонт спортивної школи №1 на проспекті Миру, продовжуємо будувати нові спортивні майданчики. Років вісім тому у нас не було жодного спортивного майданчика, а зараз їх є 35! Причому якість набагато краща, ніж тих, що робили на початках. Це серйозні майданчики з різними тренажерами.

Транспортні експерименти – на «ура!»

– Що стосується тролейбусів. До 2008 року місто взагалі не купувало нових тролейбусів. Придбали хіба що на початку 90-х один ЮМЗ і ЛАЗ. Всі нові тролейбуси куплені за останні роки. Так, у нас ще є раритетні «Шкоди Т9», про які недавно знімали фільм. Але загалом маємо 86 пасажирських тролейбусів та тягач, коли, наприклад, у Тернополі всього 47 на лінії, а в Івано-Франківську курсує 38. Можна було б списати старі тролейбуси. Але навіщо, якщо вони людей возять. І це краще, ніж автобуси. Хоча водночас провели експеримент з автобусами на газу (це екологічні великогабаритні машини). Проєкт виявився досить успішним.

Ведучи мову про тролейбуси, хочу нагадати, як одна із відомих своєю скандальністю та заангажованістю журналісток, яка «втекла» до Києва, зняла три сюжети на всеукраїнському телеканалі (усі абсолютно брехливі) про наш перший дуобус. Зауважте, три кримінальні справи по ньому відкрили, перевірили, розібрали дуобус і прийшли до висновку, що в телесюжетах – абсолютна брехня. Дуобус досі їздить вулицями міста, не ламається, перевозить пасажирів і є одним із найкрасивіших у Рівному. Принагідно скажу, що в цьому році ще три нових тролейбуси купимо.

Досить вдалим виявився експеримент, проведений у спецкомбінаті. Ми закупили електрокари: один як спецавтомобіль використовується під час ритуалів, а інший – для перевезення людей старшого віку. Рівняни дуже задоволені. Думаю, наступного року купимо ще один, щоб електробуси їздили частіше.

Ще є час на реалізацію задуманого

– На завершальній стадії запуск земснаряду. Цей процес дещо затягнувся, бо через коронавірус довго не могли провести громадські обговорення. Але вже дозволили проводити їх в онлайн-режимі. Думаю, до кінця року на Басівкутському озері запрацює земснаряд. У будь-якому разі кошти на ці роботи виділені, залишилися деякі формальні процедури.

Дуже багато доріг у цьому році відремонтували. На завершальній стадії проєкт з облаштування турбокільця на перехресті вулиць Дубенської і Макарова. Багато поточних ремонтів тротуарів. Взялися нарешті за ремонт майдану Незалежності. Замість старих плит вкладемо сучасну бруківку. Тендер уже проведений, найближчими днями розпочнемо роботи. Займаємося оновленням освітлення. Прокладаємо нові мережі. Крім того, 2 мільйони гривень із позики у НЕФКО передбачено на ЛЕД-лампи.

На жаль, що стосується культурного життя міста, очевидно, що карантин вніс свої корективи. Тому навіть на День Незалежності і День міста всі заходи зведені до мінімального формату, бо епідемія поширюється і кількість хворих збільшується. Але немає нічого вічного. Поборемо пандемію, здолаємо всі проблеми і заживемо в своєму рідному та затишному Рівному.

Маючи сьогодні можливість, хочу наперед через газету привітати рівнян з Днем міста і побажати здоров’я, натхнення та віри у власні сили.

Записав Василь ГЕРУС

Постійно бути в курсі новин вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»