fbpx

Внаслідок підриву Каховської ГЕС знищено понад 11 тисяч тонн риби

Внаслідок підриву Каховської ГЕС фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонн риби.

Як повідомляють у Міністерстві аграрної політики та продовольства України, про це розповів Міністр Микола Сольський розповів в інтерв’ю Forbes.

За його словами, після знищення водосховища риба, яка була винесена з потоком води у пониззя Дніпра в межах Херсонської та Миколаївської областей, опинилась на заплавних ділянках суходолу.

Міністр Микола Сольський
Міністр Микола Сольський.

«Коли вода витекла, то площа суходолу склала 150 тис. га. І поки вона сходила, то забрала з собою рибу і знищила всі 85 рибних господарств, які традиційно здійснювали вилов водних біоресурсів і які були розташовані нижче по течії: 49 у Каховському водосховищі і 36 у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі. Загальна сума збитків від прямої втрати та від втрати потомства внаслідок погіршення умов існування через скид води з Каховського водосховища складає 9,8 млрд грн», – зазначив Микола Сольський.

Міністр додав, що відбудова дамби займе мінімум сім років. Кілька років на фактичну відбудову ГЕС, 2–3 роки знадобиться на те, щоб вода наповнила дамбу. Після цього ще потрібен буде час на ремонт і відновлення каналів та систем зрошення, які будувались у 1970–1990-х роках.

Фото: Держрибагентство

Читайте також: Німеччина передасть Україні нову партію військової допомоги