Служба безпеки України ліквідувала у Дніпрі ворожу ботоферму

Діліться корисною інформацією з друзями:

Кіберфахівці СБУ нейтралізували потужний канал поширення проросійської пропаганди серед громадян України та Євросоюзу, який містив майже 10 тисяч фейкових облікових записів для “розгону” кремлівської пропаганди в ЄС.

Як повідомляє СБУ на своїй сторінці в інтернеті, у результаті слідчо-оперативних дій, у Дніпрі ліквідовано ботоферму спецслужб рф, яка розповсюджувала в інтернеті дезінформацію щодо суспільно-політичної ситуації в європейських країнах.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Також було задокументовано факти масштабної агітації на підтримку країни-агресора і “розгону” закликів до захоплення державної влади в Україні.

Для цих диверсій окупанти створили через підконтрольну ботоферму на майже 10 тис. фейкових облікових записів. Для їхньої анонімної реєстрації використовували sim-картки українських, російських та європейських мобільних операторів.

До організації незаконної діяльності причетна мешканка Дніпра, яка тривалий час працювала у сфері ІТ. Після повномасштабного вторгнення на неї “вийшов” представник спецслужб рф і запропонував негласне співробітництво на користь окупантів.

За вказівкою свого московського куратора вона створила ворожу ботоферму. Необхідне телекомунікаційне обладнання встановила в орендованій квартирі.

Обладнання ботоферми. Фото: Служба безпеки України.

Використовуючи спеціальне програмне забезпечення, щодня вона реєструвала в інтернеті до 100 фіктивних облікових записів.

Через них “генерувала” у соцмережах маніпулятивний контент, у тому числі фейкові коментарі “відомих експертів” і “політологів”. Для підготовки прокремлівських дописів зловмисниця використовувала матеріали з пропагандистських інтернет-ресурсів кремля.

За проведення підривної діяльності вона отримувала гроші з рф.

Також зафіксовано випадки дистанційного адміністрування ворожого телекомунікаційного вузла напряму з території росії.

Під час обшуків за місцем розташування ботоферми співробітники СБУ виявили:

  • комплекти GSM-шлюзів для реєстрації облікових записів;
  • комп’ютерну техніку з відповідним програмним забезпеченням;
  • sim-картки мобільних операторів.
Обладнання ботоферми. Фото: Служба безпеки України.

Зловмисниці повідомлено про підозру за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування для встановлення і притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

Заходи з викриття правопорушення проводили співробітники СБУ Дніпропетровської області.