fbpx
Російські військові можуть активізувати набір призовників та створити “буферну зону” на Харківщині

Російські військові можуть активізувати набір призовників та створити “буферну зону” на Харківщині

Діліться інформацією з друзями:

Російські війська не припиняють тактично значущі наступи на північ і північний схід від міста Харкова. Схоже на те, що вони надають пріоритет швидкому створенню “буферної зони” вздовж кордону з Україною.

Про створення росіянами “буферної зони” на Харківщині та активізацію мобілізації  повідомляє Інститут вивчення війни (ISW)

До таких висновків військові експерти дійшли, врахувавши відносно швидкі темпи просування російських військ у Вовчанську. Також про це можуть свідчить повідомлення про знищення кількох мостів через ключові річки.

Ключові висновки ISW за 13 травня:

Відносно швидкі темпи просування російських військ у Вовчанську та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні артерії в межах населеного пункту свідчать про те, що російські війська надають перевагу створенню “буферної зони”. А не більш глибокому проникненню, як раніше оцінював ІСВ.

Російські військові можуть активізувати набір призовників та створити

Новопризначений секретар Ради безпеки Росії Сергій Шойгу взяв участь у своєму першому засіданні на посаді секретаря 13 травня. На тлі постійних повідомлень про те, що президент Росії Володимир Путін зосереджується на мобілізації російської економіки та оборонно-промислової бази (ОПБ) для підтримки затяжної війни в Україні.

Рішення Путіна відсторонити Шойгу від виконання обов’язків міністра оборони Росії, схоже, також відкрило двері для відходу з Міністерства оборони певних осіб. Мова йде про пов’язаних з Шойгу, що, ймовірно, є одним із запланованих наслідків нещодавніх перестановок в уряді Путіна.

За повідомленнями, українські війська здійснили успішні ракетні удари по російській базі ППО в окупованому Криму. Також успішні удари безпілотників по російській енергетичній інфраструктурі в Росії.

Нещодавно російські війська здійснили підтверджене просування поблизу Липців та Вовчанська на півночі Харківської області.

Російські військові, можливо, активізують зусилля з набору призовників через Російське добровільне товариство сприяння армії, авіації й флоту Росії (ДОСААФ) в рамках триваючої криптомобілізації.

Фото ілюстративне.

Читайте також: росія розпочала контрнаступальні дії на Харківщині

  • Птахи летять на 55 годин довше до місць розмноження через війну в Україні
    Дослідники Університету Східної Англії виявили, що орли, міграційні маршрути яких проходять через Україну, змінили їх, щоб уникнути зони бойових дій. Дані GPS показали, що великий підорлик не тільки облітав території України після початку вторгнення, але й скорочував зупинки на піт-стопах…