fbpx
Дитина тримає знак "Help me".

путін видав наказ про присвоєння українським дітям громадянства росії

Діліться інформацією з друзями:

Вчора, 4 січня, президент рф володимир путін підписав Наказ №11 “Про визначення окремих категорій іноземних громадян та осіб без громадянства, які мають право звернутися із заявою про прийом до громадянства російської федерації”.

У наказі зазначається, що діти сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування, які є громадянами України, можуть отримати громадянство рф за особистим рішенням путіна без врахування всіх або окремих вимог федерального законодавства.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Заяву про вступ у таке громадянство можуть подати керівники російських організацій, в яку влаштовано під нагляд дитину.

Водночас, при заповненні анкети, навіть не зазначається інформація про місце проживання заявника, його контактні дані, а лише адреса та контакти за місцем роботи такого заявника, який може зникнути в будь-який момент.

“Вважаю, що присвоєння дітям громадянства рф робиться для того, щоб депортованих українських дітей “юридично” не залишилось на їхній території” — сказав Лубінець.

Тобто виходить, що за депортованих українських дітей, які наразі перебувають у російських закладах чи в російських сім’ях під опікою, можуть подати заяви про вступ до громадянства російські громадяни, які путін буде задовольняти без будь-яких вимог.

“Ми розуміємо страшні наслідки таких дій, адже наступним кроком після отримання ними “громадянства” рф буде усиновлення дітей вже як росіян, а за цим — зміна їхніх персональних даних. В один момент може так статися, що жодної української дитини в рф не залишиться, адже всі вони упродовж наступних 3 місяців можуть стати росіянами” — додав омбудсман.

Читайте також: Окупанти намагаються героїзувати військових злочинців перед українськими дітьми