fbpx
Неякісний товар.

До бюджету Рівного повернуто 1,2 млн грн за постачання неякісного товару

Діліться інформацією з друзями:

Прокурори встановили, що у грудні 2022 року Департамент економічного розвитку Рівненської міської ради уклав договір з фізичною особою-підприємцем на закупівлю десяти з половиною тонн тваринних жирів. За них з бюджету сплатили понад 1,2 млн грн. Ці жири мали використовувати для приготування їжі у пунктах незламності.

Підприємець порушив умови договору щодо якості товару. Поставив товар в брикетах, що запаковані у целофанові мішки та без будь-якого маркування.

В ході кримінального провадження проведено експертизу, якою встановлено, що поставлені жири не відповідають вимогам ДСТУ, містять суттєве перевищення гранично допустимих рівнів свинцю, заліза та нікелю і є небезпечними для здоров’я людини.

Перевищення норм вмісту солей важких металів могло викликати ураження кровотворної, травної, нервової системи, нирок. Споживання людиною такої продукції надалі призвело б до суттєвого збільшення ризику смерті від серцево-судинних захворювань.

Неякісний товар.

Після встановлення цих фактів, прокурори пред’явили позов. У судовому порядку вимагали стягнути отримані постачальником кошти місцевого бюджету.

В ході судового розгляду справи підприємець фактично визнав постачання жирів неналежної якості та повернув сплачені за поставлений ним небезпечний товар 1,2 млн грн до бюджету територіальної громади.

Факт службової недбалості під час витрачання бюджетних коштів, внаслідок чого закуплено неякісний товар, розглядається також в межах кримінального провадження.

Джерело: Рівненська обласна прокуратура

Читайте також: На Рівненщині судитимуть злочинне угруповання за незаконну зброю та оборудки з бурштином