fbpx

Окупанти ледь не цілими родинами заселяються в пусті будинки та квартири на окупованій території Луганщини

Заселяючи росіян на території тимчасово окупованих населених пунктів Луганщини окупанти хочуть впливати на громадян України, які там перебувають.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав начальник Луганської ОВА Артем Лисогор.

«Наприклад, Сватівський напрямок, те, що ми знаємо, де зайшли бригади зі сходу росії, з національних меншин, багато з тих бригад переміщувалися ледь не з родинами й заселялися в пусті хати, пусті квартири, які там знаходяться. Дійсно така ситуація є, вона є плинною. Але чітко зрозуміло, що росія буде створювати умови для того, щоб збільшити їх кількість і процент людей, які проживають на цій території, і які зможуть впливати на свідомість наших громадян, які там залишилися», – зазначив Артем Лисогор.

Артем Лисогор також розповів про ситуацію з умовами проживання та ліками.

У прифронтових населених пунктах Луганщини, які перебувають під окупацією, ситуація наразі критична – там відсутнє світло, є великі складнощі з харчами та ліками, повідомив він.

«Майже всі прифронтові населені пункти без світла, без умов для проживання. Є деякі місцями райони чи квартали, яким ворог дав електроенергію з газотурбінного оснащення для забезпечення світлом. Але дуже мало будівель, придатних для того, щоб люди перебували там. І пропонують громадянам переїжджати вглиб або на територію росії, або в мобільні, пересувні тимчасові обігрівальні приміщення, щоб люди просто не замерзли, але це мала кількість», – повідомив він.

За словами Артема Лисогора, складна ситуація також і з харчами, ліками та медичним забезпеченням на окупованій території.

Читайте також: Україна вийшла на серійне виробництво вітчизняних «шахедів»