fbpx
Повернені з полону.

Обмін полоненими: з полону повернулися понад 200 українських військових (фото і відео)

Діліться інформацією з друзями:

Україна повернула з російського полону 230 українських воїнів та цивільних.

“Наші – вдома. З російського полону повернули понад 200 наших воїнів і цивільних. Солдати, сержанти, офіцери. Воїни Збройних сил, Національної гвардії, ВМС, прикордонники. Частина захисників боронила Маріуполь та “Азовсталь” – повідомив Володимир Зеленський.

За повідомленням Координаційного комітету з питань поводження з військовополоненими до України вдалося повернути 130 військових ЗСУ (серед них ТрО – 14, ВМС – 14), 55 бійців Нацгвардії, 38 бійців Державної прикордонної служби, одного поліцейського та шістьох цивільних.

Серед повернених 48 людей раніше вважали зниклими.

“Серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус “пошук особи” (48)”, – повідомили в комітеті.

Більшість звільнених – чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро – офіцери.

Після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36 ОБрМП. Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання.

Нарешті побачать своїх рідних та близьких семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонці Маріуполя.

Комітет з питань поводження з військовополоненими висловив подяку Об’єднаним Арабським Еміратам “за активну участь у реалізації цього обміну”.

Досі найбільшим одночасним обміном військовополоненими, який відбувся у чотирьох країнах, вважався обмін 215 Захисників, які були звільнені з неволі ворога 22 вересня 2022 року. Загалом за час діяльності Координаційного штабу вдалося звільнити з полону вже 2828 людей.

Останній обмін з Росією відбувся 7 серпня.

Пряма мова керівника Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Кирила Буданова відразу після повернення 230 українських Захисників і Захисниць:

Фото: Президент України, Омбудсман України, кадри з відео.

Читайте також: Рівненський автор мріє подарувати свою книгу Залужному