43 заклади вищої освіти пошкоджено в умовах постійних бомбардувань регіонів України російськими загарбниками

Діліться корисною інформацією з друзями:

П’ять із них зруйновано повністю. Найбільше постраждали університети Харківської області (1 заклад зруйновано, 19 – пошкоджено),Донецької (6 – пошкоджено), Запорізької (4 – зруйновано), Чернігівської (3 – пошкоджено), Миколаївської (3 – пошкоджено).

Про це повідомляє Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Окупанти руйнують усе: навчальні кабінети, обладнання, спортивні зали, гуртожитки, актові зали та подвір’я, на яких випускники мріяли у святковому форматі отримувати дипломи. Я вдячний колективам університетів і студентам, які активно протистоять знищенню всього, що бачить російський агресор.

До прикладу, колектив Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, незважаючи на жахливі обстріли, які зруйнували корпуси закладу, зумів відновити освітній процес та діяльність студентства. Університет продовжує зберігати першість серед українських ЗВО в міжнародних рейтингах.

“Звісно ж болить за рідний заклад Національний університет «Чернігівська політехніка», який також постраждав від бомбардувань окупантів. Під час активних бойових дій Політехніку було пошкоджено влучанням п’яти авіабомб. Наразі розпочато активну відбудову завдяки підтримці партнерів, згуртованості студентів, батьків і небайдужих містян. Навіть в умовах відновлення інфраструктури університет готується до вступної кампанії 2022 року та протистоїть усім викликам сьогодення”, — наголошує Сергій Шкарлет.

Так, ми вимушені працювати в надскладних умовах, але разом ми все відновимо. Попри біль, ми робимо все можливе, аби зруйновані та пошкоджені університети знову відкрили двері для викладачів і студентів, де вони продовжать освітній процес у сучасних кабінетах із необхідним обладнанням.