fbpx
Круглий стіл з нагоди 37-их роковин аварії на ЧАЕС

У Рівненській ОДА відбувся круглий стіл з нагоди 37-их роковин аварії на ЧАЕС

Діліться інформацією з друзями:

У переддень 37-их роковин масштабної трагедії на Чорнобильській АЕС у Рівненській ОДА відбулося засідання круглого столу.

Участь у заході взяли перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська, заступник голови облради Віталій Ундір, керівники структурних підрозділів ОДА, громадських організацій.

«На сьогодні на території Рівненщини проживає 306 тисяч людей, які мають статус, пов’язаний з Чорнобильською аварією. Серед них понад три тисячі – ліквідатори. Наш обов’язок опікуватися цією категорією людей, які ціною власного життя та здоров’я ліквідовували наслідки катастрофи. Медицина, освіта, соцзахист, пільги та виплати — це основне, що першочергово має бути забезпечене у всіх 64 громадах», — сказав Сергій Подолін.

Людмила Шатковська в свою чергу додала, що за минулий рік 298 тисяч «чорнобильців», які проживають на Рівненщині, отримали компенсацію з державного бюджету у розмірі 315 мільйонів гривень. Цьогоріч – 108 мільйонів.

«З виплатами у нас проблем немає. Громади теж ідуть завжди на зустріч. Єдиний наш біль – це недобудований пам’ятник. А найприкрішим є те, що він знаходиться у Рівному. Саме тут проживає найбільше чорнобильців», – зауважила голова правління Рівненського обласного об’єднання всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Ольга Кратюк.

Відтак, присутні окремо обговорили питання щодо належного вшанування пам’яті, а також санаторно-курортного лікування, індексації пенсій, продовження дії посвідчень.

Нагадаємо, День Чорнобильської трагедії відзначають 26 квітня.

Рівненська ОДА

Читайте також: За придбання та зберігання психотропних речовин острожанина засуджено до 5 років позбавлення волі