Верховна Рада прийняла законопроект про колекторах та захисті боржників

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Депутати Верховної Ради 355 голосами прийняли за основу в першому читанні законопроект №4241 “Про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості”. Про це повідомляється на парламентському порталі.

Голова підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк  зазначила, що колекторська діяльність нерідко межує із порушеннями законодавства, включаючи кримінально карні діяння. Для спонукання боржників, що прострочили повернення боргу, до виконання обов’язку перед кредиторами колектори доволі часто вдаються до психологічного тиску на них та членів їх родин, застосовуючи при цьому жорсткі, а інколи і протиправні методи.

Прийнятий законопроект встановлює чіткі правила роботи колекторів, вимоги до етичної поведінки з боржниками, санкції за можливі порушення, нагляд за колекторської діяльністю.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Зокрема, з’явиться публічний реєстр колекторських компаній, який буде вести Національний банк. Всі колекторські компанії повинні будуть зареєструватися в ньому.

Також нагляд за колекторами і їх поведінкою по відношенню до споживачів буде здійснювати НБУ. Нацбанк контролюватиме дотримання колекторами законодавства, встановлювати додаткові вимоги до взаємодії зі споживачами, захищати права споживачів, розглядати звернення громадян. Також НБУ зможе штрафувати порушників або виключати їх з реєстру

Банки і фінансові компанії ще на етапі підписання кредитного договору повинні будуть попереджати клієнта про можливості залучення колектора в разі прострочення платежів. Кредитор також повинен буде публікувати інформацію про колекторську компанію на своєму сайті.

Колектори повинні будуть дотримуватися вимог по етичному поводженню при взаємодії з громадянами. Законопроект встановлює виключний перелік способів дозволеного взаємодії колектора зі споживачем фінпослуг і вводить обмеження на максимальну частоту такої взаємодії. За порушення передбачена відповідальність від штрафів до виключення з реєстру колекторських компаній.

Діліться корисною інформацією з друзями: