В Україні стартувала реформа управління відходами

Діліться корисною інформацією з друзями:

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №2207-1-д «Про управління відходами». «За» проголосувало 282 народних депутати, повідомляє пресслужба Міндовкілля.

«Україна нарешті робить перший крок на шляху до цивілізованого управління відходами. Ми вже відстали від європейських сусідів на 20-30 років. Фактично, сьогодні Україна є єдиною країною в Європі, де держава не має контролю над відходами,  а понад 90% їх захоронюється в землю. Наша мета – бути повноправним членом Європейського Союзу, тож ми повинні показати здатність проводити реальні європейські реформи», – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Ухвалення рамкового Закону «Про управління відходами» дає можливість розпочати зміни, які необхідні Україні для того, щоб стати членом Європейського Союзу.

Закон дозволить впровадити європейську ієрархію поводження із відходами, організувати планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях, закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм.

Додатково створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами.

Законопроєкт № 2207-1д лише встановлює рамку нових сучасних правил функціонування системи управління відходами в Україні. На його основі будуть розробляти низку інших необхідних секторальних законів. Кінцева мета – зробити поводження із відходами ефективнішим і безпечнішим для людей і довкілля, повідомляють у Міндовкіллі.