Ратифікація Стамбульської конвенції наближає законодавство України до законодавства ЄС

Діліться корисною інформацією з друзями:

Верховна Рада України 20 червня 2022 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством.

Стамбульська конвенція ґрунтується на нульовій толерантності до домашнього насильства. Системні норми цього документа покладають на державу позитивні зобов’язання щодо забезпечення дієвого механізму захисту від усіх форм насильства над жінками та домашнього насильства. Відповідно до конвенції, держава повинна запобігати виникненню домашнього насильства, працювати зі стереотипами в суспільстві щодо домашнього насильства, забезпечувати належний захист та підтримку таким жертвам тощо.

 Стамбульська конвенція – це міжнародна угода Ради Європи про насильство над жінками та домашнє насильство, яка зобов’язує криміналізувати психологічне, фізичне та сексуальне насильство. Україна однією з перших його підписала (2011), але вже більше 10 років не може ратифікувати.

Важливість конвенції полягає в тому, що вона є першим міжнародним юридично обов’язковим законодавчим актом, призначеним для захисту прав жінок у всьому світі та в будь-який час, як мирним шляхом, так і під час воєн.

Основними її цілями є боротьба з усіма формами гендерно зумовленого насильства, сприяння ліквідації всіх форм дискримінації стосовно жінок та заохочення справжньої рівності між жінками та чоловіками.

Це означає: покращення захисту постраждалих від гендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього насильства, встановлення кримінальної відповідальності за переслідування (сталкінг) і сексуальні домагання та багато іншого.

Олексій Білошицький