fbpx

В Україні оформити пенсію вже можна на порталі “Дія”

Діліться інформацією з друзями:

Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що вже сьогодні на порталі Дія запрацюють послуги оформлення та перерахунку пенсії.

Щороку понад мільйон українців оформлюють призначення чи перерахунок пенсії. Тепер усе це можна зробити на порталі Дія. Заповнюєте анкету, завантажуєте необхідні документи та надсилаєте заявку.

Процес максимально автоматизований, щоб кожен міг це зробити. Потрібно заповнити анкету, завантажити необхідні документи та надіслати заявку — і все. Заява зроблена у формі анкети, де треба відповідати «так» чи «ні». Тепер лише декілька кліків і жодної хвилини в черзі.

Це особливо актуально в умовах пандемії. Адже онлайн-послуги допоможуть людям старшого віку запобігти зайвим ризикам захворіти в чергах.

Які нові послуги доступні на порталі Дія

  • Оформлення субсидій. Раніше треба було йти у ЦНАП, заповнювати заяву, приносити купу папірців або ж навіть їхати до райцентру. Зараз 30 хв на заповнення заяви на порталі Дія у зручний для вас час і жодної ксерокопії документа.
  • Призначення та переоформлення пенсій онлайн, не витрачаючи жодної хвилини у чергах. Заповнюєте анкету, завантажуєте необхідні документи та надсилаєте заявку. Процес максимально автоматизований, щоб кожен міг легко це зробити.
  • ОК-5, ОК-7, витяг з реєстру застрахованих осіб та довідка про доходи пенсіонера. Довідки можна згенерувати на порталі Дія в декілька кліків. Нікуди ходити для цього не потрібно. Необхідна довідка сформується та надійде на вашу електронну пошту.

Окрім цього, партнери Мінцифри презентували програму доступності та безбар’єрності, яка була створена за міжнародними стандартами. Адже мета команди Мінцифри — зробити цифрові сервіси максимально доступними для всіх українців, зокрема, для людей з інвалідністю та людей старшого віку.

Повідомляє Телеграм-канал