fbpx

В Рівному документи “відлежуються” на карантині

Діліться інформацією з друзями:

Останнім часом до редакції «7 днів» надходять непоодинокі скарги від голів правлінь ОСББ, які нарікають на роботу міського управління праці та соціального захисту населення.

Вони, зокрема, невдоволені тим, що подані в управління заявки на отримання тих чи інших довідок лежать без діла, бува, по п’ять днів. Така ситуація, наприклад, із зволіканням надання довідок про субсидіянтів. Це негативно впливає на процедуру отримання об’єднанням співвласників відшкодування вартості реалізованих за програмою «теплих» кредитів проєктів. Чому голови правлінь ОСББ змушені чекати на отримання необхідних документів, пояснила заступниця начальника міського управління праці та соціального захисту населення Олена ПЕТРИК:

– Карантин-карантином, а життя продовжується… Незважаючи на існуючі обмеження у відвідуванні установ і закладів, у всіх рівнян виникає потреба у вирішенні питань соціального характеру. Отож з настанням осені управління праці та соціального захисту населення впровадило прийом громадян у карантинному режимі.

Для забезпечення дотримання дистанцій між відвідувачами та відповідних санітарних умов, черговий на вході до приміщення управління спрямовує громадян до спеціалістів у відповідності до порушених ними питань.

Разом із тим, в телефонному режимі за телефоном 0665147577 черговий фахівець скоординує відвідувача щодо оформлення документів, підкаже місце знаходження бланків документів та пояснить, як їх заповнити.


Електролічильники мають економити, а не просто крутити:голова рівненського ОСББ розповів про оновлення мереж

В Україна кількість нових хворих за добу зменшилась

Так, на першому поверсі здійснюється прийом документів на призначення всіх видів державних соціальних допомог, призначення допомоги «Пакунок малюка» та з питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

На другому поверсі відвідувачі можуть подати документи на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, отримати пільгові посвідчення ветеранів війни та праці, оформити документи на забезпечення ортопедичними та технічними засобами реабілітації (палиці, милиці, ходунки), санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни, осіб з інвалідністю, учасників АТО/ООС, послугами психологічної реабілітації і професійного навчання та вирішити питання щодо опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами, поселення громадян до будинку-інтернату.

Прийом документів для призначення субсидій здійснюється в філіях управління, які розташовані за адресами:

  • вул. 16липня, 49/51;
  • вул. Вербова, 20 (у приміщеннях КК «Західна» і ТзОВ «УК Сонячне»);
  • вул. Відінська, 40а (у приміщенні ЖКП «Галицьке»);
  • вул. Будівельників, 1 (у приміщенні УК «Рівне Дім Сервіс»).

Разом з тим, з метою мінімізації ризиків, забезпечується прийом документів громадян з використанням онлайн ресурсів:

на призначення допомоги при народженні дитини https://e-services.msp.gov.ua/;

на призначення житлових субсидій https://sudsidii.mlsp.gov.ua/;

на призначення компенсаційної виплати «муніципальна няня» https://e-nanny.ioc.gov.ua/,

або звичайних поштових відправлень на адресу м. Рівне, вул. Соборна, 12 чи «карантинної» скриньки, що розташована біля входу в управління праці та соціального захисту населення.

– Хочу акцентувати увагу, що всі документи, подані через «карантинну» скриньку, щодня виймаються. Однак опрацьовуються відповідно до карантинних вимог через 5 днів після так званої відлежки, що спричиняє подовження термінів їх розгляду. Однак кожен документ, який надходить в управління, опрацьовується. Зауважу, що від того, як громадяни в поданих заявах зазначають повноту своїх даних, номер телефону для зв’язку, викладають суть звернення залежить оперативність прийняття рішень. Нерідко в скриньку потрапляють документи (виписки з банківських рахунків, копії документів тощо) без зазначення, з якого приводу подаються і для того, щоб з’ясувати, до якого відділу скерувати до виконання, витрачається багато часу, який можна було б приділити для розгляду питань інших громадян,

– підкреслила Олена Петрик.

Для отримання інформації можна використовувати засоби комунікації: тел. 633896, електронна адреса – 03195441@ mail.gov.ua , веб-сайт rivnesoc.gov.ua.

Рівняни нерідко нарікають, що неможливо додзвонитись до управління праці та соцзахисту. У період карантину для запобігання поширенню коронавірусної інфекції працівники управління збільшили кількість надання консультацій та інформування громадян в телефонному режимі. В зв’язку з навантаженням на телефонні лінії, було змінено номери телефонів. У період оновлення АТС значно збільшилось навантаження на мобільний зв’язок. Врахуйте, що телефонні лінії в управлінні небагатоканальні і можуть приймати дзвінок від наступного абонента по завершенні попередньої розмови. Численні звернення призводять до перезавантаженості телефонної лінії, тому іноді буває складно додзвонитись.

Довідки можна замовити по телефону, їх видають наступного робочого дня.

Записав Василь БУСЬКО