fbpx
Releaf Paper

Український стартап із виробництва паперу з опалого листя “Releaf Paper” отримав грант від ЄС

Діліться інформацією з друзями:

У рамках гранту від Європейського союзу український стартап, що виробляє папір із опалого листя Releaf Paper, отримав €2,5 млн на розвиток у Європі. Про це команда компанії повідомила у Facebook.

Releaf став переможцем програми EIC Accelerator 2022 від Єврокомісії. €2,5 млн грантових коштів підуть на проект пілотної виробничої лінії целюлози з волокон опалого листя. Вона вироблятиме сировину за унікальною технологією, розробленою та запатентованою компанією.

Загальна вартість проекту становить €3,5 млн, з яких Єврокомісія профінансує лише частину у вигляді гранту. Реалізація програми стартує у квітні 2023 року.

На грант подались більше 1000 компаній з усього світу. Лише 75 з них пройшли фінальну співбесіду, серед яких був і український Releaf. Від підготовки заявки до перемоги у команди пішло майже 8 місяців роботи та очікування.

Згідно з затвердженим планом розвитку, Releaf Paper використовуватиме інвестиційні кошти для створення ще двох виробничих ліній у різних країнах протягом наступних п’яти років. Крім того, загальний обсяг фінансування може перевищити €10 млн, адже фонд Європейської комісії також погодився додатково інвестувати у подальше масштабування проекту.

Releaf Paper – це український екостартап, що був заснований 2020 року.

Основний продукт – папір і паперові пакети, що виготовляються без використання деревини.

Технологію виробництва паперу з опалого листя придумав на той час 17-річний школяр із Закарпаття Валентин Фречка.

Компанію він запустив з Олександром Соболенком. Перші продажі стартували у травні 2021 року.

Виробництво паперу відбувалося спочатку в Житомирі а потім у Луцьку, однак власних потужностей у компанії не було. Продукцію продають у Європі, а в Україні компанія поки немає навіть складу.

Серед замовників Releaf Paper в Україні – L’Oreal, Samsung, Weleda, Schneider Electric. У вересні 2022 року стартап запустив продажі у Європі – покупцям відвантажують вироблену в Україні продукцію зі складу у Словаччині.

Releaf Paper стверджує, що кожна тонна виробленого паперу з листя рятує 17 дерев від вирубки.

У травні компанія вже отримувала грантові гроші від українського Google.

«Здавалося, що Releaf Paper провалив цей рік. Зруйнована логістика, припинення продажів в Україні та повна невизначеність щодо майбутнього. Однак в грудні ми отримали результат, над яким страждали більшу частину року. Однією стратегічно успішною дією ми змінили хід своєї битви за виживання на тріумф», – прокоментував співзасновник Releaf Олександр Соболенко.

На фото: співзасновники стартапу Releaf Paper Олександр Соболенко та Валентин Фречка (праворуч).