fbpx
Провітрюємо квартиру

Провітрюємо квартиру взимку за німецькою системою

Діліться інформацією з друзями:

Зовсім не провітрювати квартиру в холодну пору, під приводом збереження тепла в помешканні, не правильно. Без свіжих потоків повітря в приміщенні утворюється вогкість, конденсат на вікнах та розмножуються хвороботворні бактерії.

У зимовий період досить короткочасних відкривання вікон. Використовуючи правило швидких провітрювань, раціональні німці, на своєму досвіді, довели, що вони є обов’язковим та ефективним елементом збереження мікроклімату в квартирі чи будинку в холодну пору року.

Як довго потрібно провітрювати квартиру взимку

Температура на вулиці нижче 0 °С — вікна необхідно відкривати на п’ять хвилин.

Температура від 0 ° С до +10 °С — провітрювання протягом десяти хвилин.

Температура вище +10 °С — вікна можуть бути відкритими п’ятнадцять хвилин.

Як часто потрібно влаштовувати провітрювання

Необхідний мінімум провітрювань тричі на день: як тільки прокинулися, після того, як прийшли з роботи та на ніч. Якщо ви буваєте вдома частіше, ніж вранці та ввечері – провітрюйте квартиру п’ять разів на день.

Окрім звичайних провітрювань, німці рекомендують періодично влаштовувати швидке п’ятихвилинне шокове провітрювання, яке у нас називають протягом. Для цього відчиняються вікна в протилежних кімнатах. У квартирі, де всі вікна виходять на один бік, разом із вікнами відчиняють вхідні двері. Головна умова такого провітрювання — вікна та двері мають бути відчинені навстіж.

Це вас теж може зацікавити: