fbpx

Учені виявили, як доброчинність впливає на людський організм

Діліться інформацією з друзями:

Нещодавнє наукове дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Behavioral Neuroscience, показало дивовижні результати. Вчені з’ясували, що люди, які жертвують на благодійність і допомагають іншим, виробляють більше окситоцину.

Це гормон, який відповідає за гарний настрій і безпосередньо пов’язаний з репродукцією. З віком його виробляється все менше, а ще його складно «відновити» у тих же кількостях. Так вважалося раніше.

У дослідженні науковців взяли участь близько 100 осіб у віці від 18 до 99 років, з якими поділилися відео про маленького хлопчика, хворого на рак. Потім учасникам дали можливість зробити пожертву на користь благодійної організації, яка бореться з онкологією.

Порівнявши рівень окситоцину в крові учасників до і після перегляду, вчені зрозуміли, що літні люди показали набагато вищий результат, ніж очікувалося.

Оскільки окситоцин пов’язаний з репродукцією, довгий час вважалося, що з віком його виробництво знижується. Але виявилося, що це не зовсім так. Добрі справи можуть підняти рівень виробництва цього гормону навіть у літніх людей, – вважає автор дослідження, доктор Пол Дж. Зак.

Це означає, що допомога іншим може стати для нас хорошим способом продовжити собі життя і бути щасливими.

За матеріалами інтернет-джерел