Стінопис з’явився на подвір’ї Сарненської мистецької школи. Його протяжність близько 25 метрів, а площа – 70 квадратів.
Цей мурал – наймасштабніший проєкт сарненської художниці Іванни Жук. Над ним вона працювала щоденно впродовж місяця. Наприкінці спекотного серпня починала малювати навіть о 7-й ранку. Мисткиня не приховує: робота була складною. Але тепер, дивлячись на результат, відчуває велике задоволення.
Про ідею розмалювати стіну яскравими зображеннями та етапи її реалізації СарниNews.City розповіли художниця та начальник Управління культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради.
– Мене запросила Сарненська мистецька школа для створення цього муралу. Це зображення протяжністю до 25 метрів. Було нелегко втілювати його в життя. Особливо непросто рівномірно розмістити кожну деталь на такій великій площі так, щоб це було цілісне зображення без прогалин. Працювала я щодня близько місяця по кілька годин. Малювати довше не дозволяло сонце – наприкінці серпня було дуже гаряче. Я шукала тіні і працювала, скільки була змога. Іноді починала навіть о сьомій ранку, – ділиться художниця.
На стінописі поєднуються дві тематики: музичне мистецтво та Україна. Зображення з дрібних деталей та елементів органічно сплітаються в загальну картину. Таке мистецтво має назву doodle. Для нього характерні прості лінії й форми, які створюють ефект «мультяшності» та поєднуються в цілісну історію.
Ідея створити мурал виникла ще кілька років тому після реконструкції Сарненської музичної, а тепер вже мистецької школи. Проте спочатку через пандемію, а потім через повномасштабну війну проєкт відтерміновували. Зрештою його таки вдалося втілити.
– Цей мурал – спільна робота дуже багатьох людей, – пояснює начальник управління культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради Едуард Раковець. – Насамперед прекрасної художниці Іванки Жук, київської художниці Ольги Костенко, ескізи якої ми взяли за основу, працівниці Палацу культури Вікторії Сиротюк, яка комбінувала ескізи під необхідні розміри, місцевої влади, яка нам сприяла, комунальному закладу «Житлосервіс», яке нам дуже допомогло в підготовці цієї стіни, Громадської організації «Арт-Млин», яка частково фінансувала, частково допомагала в розробці ескізу. Переконаний, що цей мурал буде своєрідним магнітом, що притягуватиме у Сарненську мистецьку школу і дітей, і дорослих. А в майбутньому маємо ідею облаштувати біля муралу мистецький дворик. Над цим працюватимемо й далі.
Тетяна КОЛЯДИЧ
Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію
- Три села перейменували на РівненщиніНа Рівненщині, у Дубенському районі, декомунізували та дерусифікували три села. 19 вересня Верховна Рада України підтримала пропозиції органів місцевого самоврядування та рекомендації Український інститут національної пам’яті, а також Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів, назви…