fbpx

У Здолбунові в пам’ять ліквідаторів ЧАЕС висадили троянди

Діліться інформацією з друзями:
35 років тому місто-супутник сумнозвісної АЕС – Припять, називали Містом Троянд. Воно процвітало до 01:23 ночі 26 квітня 1986 року. Сьогодні, вшановуючи самовідданість усіх тих, хто незважаючи на життєву небезпеку, рятував майбутні покоління, Здолбунівська громада висадила троянди біля памятного знаку ліквідаторам ЧАЕС.
Про це повідомляє Здолбунівська міська рада.
Чорнобильській катастрофі присвоїли сім балів з 7 можливих за міжнародною шкалою ядерних подій (INES), що зробило її найбільшою техногенною катастрофою тих часів.
В результаті аварії на Чорнобильській АЕС було викинуто в 100 разів більше радіації, ніж від ефекту атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі в 1945-у році.
Ядерні дощі пройшли так далеко, що дійшли навіть до Ірландії.
25 тисяч осіб, що ризикували своїм життям та здоров’ям, аби запобігти наслідкам аварії і стабілізувати ситуацію, загинули. 20% з цих смертей були самогубствами.
Область, що потрапила в списки «забруднених», визнали одним з найбільш унікальних світових заповідників з процвітаючою популяцією вовків, оленів, бобрів, орлів і інших тварин.
На кожному відреставрованому будинку в Чорнобилі, на сьогоднішній день є напис, де зазначено ім’я власника цієї нерухомості.
Витік радіації пофарбувала ліс, що знаходиться неподалік, в яскраво рудий колір. З тих пір йому дали назву «Рудий ліс».
Близько 97% радіоактивних речовин залишилися в напівзруйнованому саркофазі ЧАЕС.
Офіційні джерела стверджують, що потрібно буде до 100 років, перш ніж станція буде повністю списана.
200 тонн радіоактивних матеріалів досі перебуває в реакторі Чорнобильської АЕС.