fbpx

Стартувала оздоровча компанія для “чорнобильців” 

Діліться інформацією з друзями:

Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено право постраждалих громадян на щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням чи отримання за їх бажанням грошової компенсації.

Механізм та умови надання послуг з оздоровлення передбачені Порядком надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Право на безоплатне забезпечення путівками мають постраждалі громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Для отримання санаторно-курортних послуг до управління праці та соціального захисту населення подають наступні документи:

Громадяни віднесені до категорії 1:

  • заяву;
  • медичну довідку форми 070/О;
  • копію посвідчення;
  • копію паспорта.

Для дитини з інвалідністю, яка пов’язана з Чорнобильською катастрофою:

  • заяву;
  • медичну довідку форми 070/О;
  • копію посвідчення;
  • копію посвідчення одного з батьків (у разі наявності);
  • копію свідоцтва про народження;
  • копію паспорта одного з батьків дитини;
  • довідку про склад сім’ї;

Відповідно до рекомендацій медичної довідки громадяни самостійно обирають заклад для проходження санаторно-курортного лікування. Між постраждалою особою, управлінням праці та  соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом в межах затвердженої граничної вартості путівки, укладається трьохстороння угода. Якщо вартість послуг з оздоровлення перевищує граничну вартість путівки, доплата здійснюється за рахунок самого громадянина.

Для забезпечення санаторно-курортним лікування у 2021 році для жителів м. Рівне та смт. Квасилів з числа постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС віднесених до 1-ї категорії та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС передбачено кошти з державного бюджету в сумі 2 млн 832 тис. 368 грн. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.2021 № 368  розмір грошової допомоги для компенсації у 2021 році вартості путівок становить:

–  особам, віднесеним до категорії 1, – 8262 грн.  

– особам віднесеним до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 25130 грн.

– дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, а одному з батьків або особі, яка їх замінює, – 16417 грн.

У разі, якщо громадянин або дитина, які перебувають на обліку, не скористалися санаторно-курортним лікуванням у поточному році, за ними зберігається право на оздоровлення у наступному році за умови поновлення медичної довідки форми 070-О протягом 6 місяців, якщо строк дії попередньої закінчився. 

Громадяни, які не перебувають на черзі для отримання путівки, або у разі відмови від санаторно-курортного лікування, за бажанням можуть отримати грошову компенсацію, у розмірі середньої вартості путівки в Україні. Розмір компенсації визначається з розрахунку 35% розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність. У 2021році  вона становить 619 грн.   Для виплати грошової компенсації необхідно до органів соціального захисту населення за місцем проживання подати заяву та відповідні документи.

Більш детальну інформацію можна отримати  за тел. 0974258461, 648934. 

Наталія МИХАЛЮК, начальник відділу соціального захисту осіб, як постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС                                       

 

Підверстка

Мовою цифр

У 2020 році в Рівному оздоровлено 152 особи, які віднесені до 1 категорії,  та 12 дітей з інвалідністю, яка пов’язана з Чорнобильською катастрофою. Для відшкодування вартості санаторно-курортного лікування з державного бюджету виділено майже 1 мільйон 346 тисяч грн.