fbpx

У Рівному знайшли оптимальний спосіб подолати заповітрювання теплової мережі багатоповерхівки

Діліться інформацією з друзями:

Кожен опалювальний сезон традиційно розпочинається з проблем, пов’язаних з подачею до багатоквартирних будинків теплоносія. Найбільш поширеною з них є заповітрення системи опалення. Власне, через це тривалий час потерпали мешканці багатоповерхівки на Шухевича, 2. Так було доти, доки голова правління тутешнього ОСББ Петро БУДЬКО нарешті не знайшов вихід зі складної ситуації.

– У нашому будинку 505 квартир плюс є ще нежитлові приміщення, – розповідає він. – Складність цієї багатоповерхівки в тому, що водо- і теплопостачання на 14 під’їздів має лише один ввід. Тобто, не дай, Боже, трапиться якась аварія в мережі, доведеться відключати весь будинок. Та справа навіть не в цьому, а в проблемах, які з року в рік виникали з теплопостачанням. Так-от, поруч із нашою багатоповерхівкою розміщується бойлерна «Рівнетеплоенерго». Теплопостачальники під час підготовки до опалювального сезону, як правило, затримують процес заповнення мереж холодною водою, а в останні дні починають надолужувати втрачене. Відтак при запуску теплоносія у систему потрапляє багато повітря. А, оскільки наш будинок знаходиться на підвищенні, до нас йде фактично все повітря, яке циркулює в системі опалення.

Петро Будько довго «сушив» голову над тим, як вирішити цю надокучливу проблему. Вихід підказали фахівці, які займаються монтажем теплопостачального обладнання. Вони порадили поставити автоматичні сепаратори спуску повітря, які при потребі стравлюють повітря.

Як зізнався голова правління ОСББ «Шухевича, 2», він довго вагався, чи встановлювати в будинку автоматичні сепаратори спуску повітря. Адже це виявилося доволі таки дорогим задоволенням. Втім, взявши «теплий» кредит, все ж поставили те обладнання.

 

– Це розміщені на горищі 18 «бочечок», в які збирається повітря, і вже з них стравлюється, – продовжує Петро Будько. – Торік ми, правда, ще не побачили ефекту від ноу-хау, бо обладнання встановили вже після запуску опалювального сезону. А в цьому році запустили сепаратори вже з першого дня, як тільки в будинок подали теплоносій. Щоправда, два стояки все ж таки заповітрювалися. Все через те, що ще 1984 року під час монтажу труб на горищі будівельники допустили порушення похилу, а відтак повітря збирається не в бочці, а в точці контрпохилу. Тому ці стояки ми майже два тижні «проганяємо» вручну. Але все вже стабілізувалося. І питання по них зняте.

Нині Петро Будько радить встановлювати сепаратори автоматичного спуску повітря кожному, хто має проблеми із заповітрюванням системи опалення:

– Бо це, по-перше, створює комфорт для мешканців – в усіх квартирах однаково з’являється тепло. По-друге, розвантажує сантехніка, який раніше тільки те й робив, що по два-три рази за день спускав з системи опалення повітря. Тепер він займається іншими справами. Крім того, ефект від встановлення сепараторів автоматичного спуску повітря відображається у квитанціях. Залишається лише питання щодо того, щоб споживачі на всіх поверхах отримували однакову температуру теплоносія. Оскільки в будинку подача опалення відбувається зверху донизу, є проблемою те, що верхні поверхи отримують більшу кількість тепла, а нижні меншу, а платять всі однаково. Вирішити цю проблему могли б розподілювачі тепла (індивідуальні лічильники) на кожну батарею опалення та утеплення фасаду будинку. Тоді всі б платили значно менше за послуги теплопостачання, та й вартість квартир зросла б через проведення подібних заходів. Ці роботи вигідно робити через програму «Енергодім», оскільки Фонд енергоефективності для перших 500 ОСББ компенсує до 70% вартості робіт. Наразі проводиться роз’яснювальна робота серед мешканців щодо переваг згаданої програми.

Отож, хто шукає, той знаходить. Що тут ще додати?

Василь ГЕРУС