У Рівному триває реалізація програми термомодернізації “Енергодім” навіть під час воєнного стану

Діліться корисною інформацією з друзями:

Воєнні дії не зупиняють процес реалізації енергоефективних проектів за програмою «ЕНЕРГОДІМ». В регіонах, де існує така можливість, продовжується виконання будівельних робіт і Фонд виконує взяті на себе зобов’язання та надає підтримку ОСББ. один з таких проєктів завершили нещодавно у Рівному.

З початку введення в Україні воєнного стану учасникам програми «ЕНЕРГОДІМ» вже виплачено грантів на загальну суму близько 181,5 млн грн.

Будинок, в якому створено ОСББ «Промінь-Рівне» – один з тих, де реалізацію проекту завершено у період воєнного стану. Це 44-річна дев’ятиповерхівка на три під’їзди, що знаходиться у місті Рівне, у ній є 107 квартир.

Мешканці долучилися до програми «Енергодім» та обрали пакет Б «Комплексний». Тож було втілено такі зміни:

  • комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін;
  • замінили трубопроводи системи внутрішнього теплопостачання в нежитлових приміщеннях, виконали їх теплоізоляцію;
  • здійснили гідравлічне балансування системи опалення шляхом встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів;
  • замінили віконні блоки та балконні двері, а також виконали скління лоджій у квартирах.

Загальна вартість проекту – 5,2 млн грн, з яких 3,6 млн грн – розмір гранту, виплаченого Фондом енергоефективності за Програмою “ЕНЕРГОДІМ”, остання виплата відбулась в кінці квітня 2022 року. Співвласники загалом сплатили близько 1,6 млн. грн. Вартість робіт для однієї квартири площею 60 кв/м2 склала 14,8 тис грн (247,07 грн/м2). Реалізували проєкт упродовж 18 місяців: із жовтня 2020 року – до квітня 2022-го.

Прогнозоване cкорочення споживання енергії, розраховане енергоаудитором – 23,2%. Таким чином річна економія коштів на потреби опалення на весь будинок очікується на рівні 346 тис.грн.

– Співвласники вже дуже задоволені результатами реалізації проекту. І в минулому опалювальному сезоні вже відчули суттєве покращення комфорту проживання у будинку. Більше того, значно заощадили кошти на оплату теплопостачання. Порівняно з попереднім опалювальним сезоном платежі за комунальні послуги зменшились приблизно на 21 %, після впровадження енергоефективних заходів мешканці двокімнатної квартири за сезон сплатили за тепло орієнтовно на 2,5 тис. грн менше і це без урахування подорожчання вартості енергоносіїв, – прокоментував голова правління ОСББ «Промінь-Рівне» Володимир ЛАЗАРЧУК.