fbpx

У Рівному обговорювали як швидше подолати наслідки війни

Діліться інформацією з друзями:

Як Рівному швидше подолати наслідки війни обговорювали представники громадськості та органів місцевого самоврядування.

Від початку повномасштабного російського вторгнення багато українців опинились у скрутних життєвих обставинах. Чималій кількості людей довелося покинути свої домівки і переїхати у більш віддалені від лінії фронту регіони. З якими викликами зіткнулась громада Рівного, і як  швидко адаптуватись до нових умов – говорили під час зустрічі представники громадськості та органів місцевого самоврядування.

“З початком повномасштабного вторгнення всій громаді довелося швидко адаптуватися до умов війни. Це було не просто для всіх: і для простих громадян, і для представників муніципальної влади, і представників бізнесу, і громадських активістів. Але дуже приємно, що з першого дня всі ми об’єднали наші зусилля і вже в перші місяці постала мережа блокпостів спільно з військовими і представниками будівельного бізнесу, постала лінія оборони міста, а, коли стало зрозуміло, що просування ворога зупинили Збройні Сили України, ми переорієнтувались на допомогу тим регіонам, яким пощастило менше – Чернігівщині, Миколаївщині, Київщині. Окремо треба відзначити тисячі рівненських волонтерів, які разом з нами допомагали збирати допомогу і для армії, і для цивільного населення, що постраждало від війни. Тепер, перед нашою громадою нові виклики. І я радий, що така зустріч з представниками громадськості відбулася, адже тільки в такій тісній співпраці влада і громадський сектор можуть знайти ефективні рішення”, – зазначив секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

 Допомогти знайти такі рішення має на меті дослідження суспільного запиту мешканців Рівненської міської територіальної громади щодо подолання наслідків воєнних дій проведене експертами Громадянської мережі “ОПОРА”. Таким чином ідентифікували актуальні та ключові проблеми Рівненської міської територіальної громади, що потребують пріоритетного розв’язання.

«Загалом, дослідження ОПОРИ можна розділити на 3 етапи. На першому збирались ідеї та проблематика, з якою зіштовхнулась громада внаслідок повномасштабного вторгнення без прив’язки до конкретної місцевої політики. За результатами було виокремлено 6 проблематик. На другому етапі ми провели глибинне дослідження громадської думки, аби детальніше вивчити ці проблеми. Фокус-групи на наш запит організувала Академія політичної аналітики «ПОЛІС», а глибинні інтерв’ю провели власними зусиллями. За результатами обговорення з усіма зацікавленими бачимо, що варто працювати над взаємодією та комунікацією між владою та мешканцями, адже це “зніме” частину інших питань”,  – розповів аналітик ОПОРИ та керівник проєкту у Рівненській громаді Михайло Балик.