fbpx

У Рівне інвестор приїхав «по блату»

Діліться корисною інформацією з друзями:

Так жартома сказав про свій візит керівник компаній European Timber Supply LTD та Geo Consultants LTD Артур Кутаєв, якого запросив до міста Рівне секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

І хоча це була перша зустріч з представником провідних європейських компаній, що мають значний досвід у реалізації інвестиційних проєктів, однак, як висловили сподівання обидві сторони, не остання.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Активно шукаючи іноземних інвесторів, Віктор Шакирзян не випадково зупинив свій вибір на European Timber Supply LTD та Geo Consultants LTD. Адже ці компанії добре зарекомендували себе, взявши участь у розробці проєктів реновації муніципального транспорту і вуличного освітлення, інженерного супроводу полігонів промислових і побутових відходів в країнах Балтії, а також у реконструкції об’єктів муніципальної комунальної інфраструктури. Під час перемовин, до яких долучилися заступники міського голови Рівного Володимир Дяк та Ігор Кречкевич, голова профільної комісії Рівнеради Катерина Марчук, начальники управлінь і керівники комунальних підприємств, за «круглим» столом були озвучені актуальні проблеми міста та обговорені ймовірні шляхи їх вирішення.

За результатами зустрічі Віктор Шакирзян попросив профільних заступників і начальників управлінь підготувати свої пропозиції і проєкти, під які можна було б залучити європейські інвестиції. А про серйозні наміри секретаря Рівнеради щодо втілення озвучених ідей засвідчили слова, які Віктор Шакирзян сказав на прощання Артурові Кутаєву: «Ми мусимо з вами реалізувати хоча б один проєкт. Я з вас не злізу».

Василь ГЕРУС

Віктор ШАКИРЗЯН, секретар Рівненської міської ради:

– У Рівному дуже багато проблем, які необхідно вирішувати у стислі строки. Одна з найважливіших серед них, скажімо, – це питання зливної каналізації, через яку під час великих дощів підтоплює вулиці міста. Сюди ж слід відвести очистку Басівкутського озера та річки Усті, бо це наша екологія. Не менш злободенною є реконструкція мережі вуличного освітлення, провівши яку матимемо суттєву економію електро­енергії, а також безпеку наших мешканців. Працювати є над чим. Тому намагаємося залучити потужних інвесторів і використати всі можливі гранти Європейського Союзу. Сьогодні, зокрема, провели перемовини з представником компаній European Timber Supply LTD та Geo Consultants LTD Артуром Кутаєвим, який має великий досвід втілення інвестиційних проєктів, у тому числі й у багатьох країнах колишнього Союзу. Чого, на жаль, не можна сказати про Україну. Сподіваюся, перші проєкти, над якими вже починаємо працювати, будуть втілені до кінця цього року.

Хочеться зробити якомога більше хороших справ, бо в Рівному жити нашим внукам і правнукам. Тому, щоб не було соромно дивитися нашим нащадкам в очі, намагаємося зробити все можливе, аби залишити по собі хороший слід. До речі, навіть так гасло нашої фракції у Рівнераді сформулювали:

«Ми прийшли не для того, щоб наслідити, а для того, щоб залишити на землі по собі слід!».

Артур КУТАЄВ, представник компаній European Timber Supply LTD та Geo Consultants LTD:

– Важливо те, що немає якихось особливих вимог ні до муніципалітетів, ні до самих проєктів. Найголовніше – те, щоб він був корисним для міста, щоб покращив його екологію. Адже ми живемо в одному світі, а він дуже маленький. І якщо, наприклад, брудно в Рівному, то брудно і в сусідній Польщі, Угорщині і в усій Європі. Ми приходимо зі своїми пропозиціями зробити щось хороше: розчистити території, допомогти з вирішенням проблем каналізації, теплопостачання, позбутися залежності від російського газу, перейшовши на місцеві енергоресурси. Ми приходимо, щоб створити нехай хоча б 5, 10, 15 нових робочих місць. Це ж також має значення.

Якщо зможемо ще чимось допомогти, будемо щасливі, адже зробимо ще одну хорошу справу.

– Чим Рівне видалося привабливим для вас?

– Зізнаюся, що приїхав у Рівне не спеціально. Можна сказати, по блату. Не приховуватиму, що нам цікаво було б реалізувати у вас якусь ідею і на прикладі вашого міста показати, як можна впродовж невеликого проміжку часу (за 2­3 роки) ефективно робити хороші справи. Продемонструвати, як завдяки залученню інвестицій, наявності нової прогресивної владної команди і активних депутатів можна якісно змінити життя, щоб люди побачили, що все може бути по ­іншому, краще.