Починається період спеки, від якого страждають не тільки люди, але й тварини, які опиняються під загрозою смерті. Вода влітку так само важлива для живих створінь, як годівнички взимку.
Зневоднення та перегрів дуже небезпечні. Жителі лісу, дикі тварини, знаходять струмки та джерела, а міські мешканці, що виживають серед асфальту та бетону не мають такої можливості й часто залежать від нас.
За статистикою щоліта 25% безпритульних тварин гинуть через спеку. І це не тільки зневоднення, а й порушення зсідання крові, серцево-судинні катастрофи, набряк мозку. Для уникнення теплового удару тварину слід тримати в тіні й поїти прохолодною водою. Якщо з першою дією безпритульні тварини можуть впоратися самостійно, а от із другою потребують нашої допомоги.
Прості дії, які врятують чотирилапих:
- знайдіть стійку місткість для води, з якої зручно буде пити тваринам;
- відшукайте безпечне та затишне місце, щоби поставити місткість з водою бажано в тіні, де вода буде менше випаровуватися;
- регулярно поповнюйте запаси води;
- візьміть за правило наповнювати тару водою хоча б два рази на добу: вранці і ввечері.
Усе це відніме лише кілька хвилин вашого часу, але врятує життя тваринам. Напоїли тварину водою? Розкажіть про це іншим і долучайте їх до акції!
Департамент економічного розвитку Рівненської міської ради
Фото з відкритих джерел
Читайте також: Творчий ювілей соліста Рівненської обласної філармонії Леоніда Репети