У Мінцифрі заявляють, що за кібератакою на урядові сайти стоїть РФ

Діліться корисною інформацією з друзями:

Держспецзв’язку разом із СБУ та Кіберполіцією продовжує розслідувати кібератаку на сайти органів державної влади, що відбулася вночі з 13 на 14 січня.

Про це повідомляє Мінцифра у своєму Телеграмі.

Міністерство зазначає, що “на це вказують усі докази”. За даними відомства, мета Москви — «не лише залякати суспільство, а й дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу держсектора та підірвавши довіру до влади з боку українців».

За інформацією Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, наразі всі докази вказують на те, що за кібератакою стоїть Росія. Москва продовжує вести гібридну війну та активно нарощує сили в інформаційному та кіберпросторах.

Її ціль — не тільки залякати суспільство. А дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектору та підірвавши довіру до влади з боку українців. Цього вони можуть досягти, вкинувши в інфопростір фейки про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та про «злив» персональних даних українців.

Закликаємо українців не піддаватися паніці. Усі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах. А оголошення про можливість купити дані, отримані після злому 14 січня, є аферою: шахраї продають старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року.

Зараз українські кіберспеціалісти мають об’єднатися, щоб протистояти загрозі та нейтралізувати противника.