У Міносвіти хочуть збільшити “вагу” атестату при вступі у виші

Діліться корисною інформацією з друзями:

Міністерство освіти і науки планує збільшити вплив атестата про середню освіту при вступі в університети. Це дозволить збільшити мотивацію учнів до навчання в середній школі.

Про це заявив виконуючий обов’язки міністра освіти Сергій Шкарлет під час конференції “Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021”.

“Маємо ціль збільшення ваги атестата при вступі до закладу вищої освіти, а також збільшення мотивації учнів до навчання в середній школі”, – повідомив Шкарлет.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

При цьому як саме планують збільшити вплив атестата, Шкарлет не пояснив. 

Зараз в Україні для вступу до вищого навчального закладу необхідно скласти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Зараз ЗНО можна скласти з восьми предметів – українська мова, українська література, історія України, математика, фізика, хімія, біологія, географія та іноземна мова.

У 2020 році для конкурсного відбору осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти до ВНЗ України, при розрахунку конкурсного балу враховується значення середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту, помноженого на відповідний ваговий коефіцієнт. Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту.

У цьому році абітурієнти при вступі до вишів зможуть подати до 5 заяв на бюджет, а також необмежену кількість заяв на контракт.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram