fbpx

У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи

Діліться інформацією з друзями:

11 червня 2023 року в день Всіх святих у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври, яка була збудована коштом Івана Мазепи, відбудеться богослужіння з нагоди 325-річчя освячення храму.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

У цей день вперше в історії Києво-Печерської лаври буде відправлено панахиду за її меценатом і ктитором — гетьманом Іваном Мазепою, якого за небажання коритися Московії ще за життя було піддано анафемі російською імперською церквою. Жодна з українських церков ніколи не визнавала чинності цієї анафеми, а українці по всьому світу молилися за його упокій. Натомість в московському патріархаті «проклинати» Мазепу продовжували й за часів незалежної України, і навіть після початку війни у 2014 році. Відтепер історичну і духовну справедливість буде відновлено.

Ця подія стане початком відродження в українській Лаврі традиції вшанування видатних постатей національної історії та культури. А в лаврських храмах лунатиме молитва Богові за Україну, за захисників та захисниць нашої країни та нашого народу.

У межах заходу за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України та за підтримки Офісу ЮНЕСКО в Україні буде оголошено про старт реставраційних робіт у церкві Всіх святих, а також презентовано новий проєкт — Музейний центр «Гетьман Іван Мазепа та його доба» (локація — Онуфріївська вежа).

У заході візьмуть участь:

  • Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України;
  • К’яра Децци Бардескі, професорка, Liason Officer Офісу ЮНЕСКО в Києві;
  • Максим Остапенко, в. о. генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»;
  • Архімандрит Авраамій, в. о. намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври;
  • духовенство, науковці, почесні гості.

Захід відбудеться з благословіння Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Фото: Всіхсвятська церква Києво-Печерської лаври (Іван Биков/Вікіпедія).

Читайте також: США оголосили про додатковий пакет допомоги Україні