fbpx

Центральний парк Рівного буде без «Стоматолога»

Діліться інформацією з друзями:

Скульптура Богатиря, яка прикрашала фонтан на центральному майдані парку ім. Т. Г.Шевченка в Рівному, незабаром зникне. Міські депутати не погодились виділити кошти на її перенесення.

Ціна питання – 300 тисяч гривень. Міські обранці вирішили, що в місті є нагальніші потреби, куди можна спрямувати таку суму.

Отже, скульптура Богатиря, яку рівняни жартома охрестили «стоматологом», невдовзі зникне з парку. Її розділять на частини, демонтують та відправлять на зберігання на господарський двір, – розповів начальник управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому Тарас Максименко.

Водночас міський голова Рівного Володимир Хомко зазначив, що існує 3-Д модель цієї скульптури, за допомогою якої Богатиря можна буде відновити у разі потреби.

  • Якщо буде велике бажання у рівнян чи депутатів можна буде зробити точну копію скульптури з композитного матеріалу і десь поставити як пам’ятку Сталінської епохи, це теж історія. В оновлений майдан та скульптура ніяк не вписувалася. На тому місці буде гарний «сухий» фонтан, якого ще в місті немає.

Нагадаємо, у центральній частині парку триває втілення проекту «Таємничі підземелля Рівного». Тут під землею археологи виявили фрагменти історичних споруд Палацику на гірці. Їх законсервували, щоб зберегти. На цьому місці споруджується комплекс квест-кімнат, оновлюють і наземну частину. Фінансується проект грантовими коштами Євросоюзу, 10% вартості робіт – оплачує місто. Очікується, що цей комплекс відкриють влітку 2020 року.

Наталія НИРКОВА