fbpx
Три роки з моменту легалізації

Три роки з моменту легалізації видобутку бурштину: що змінилось

Діліться інформацією з друзями:

Три роки з моменту легалізації видобутку бурштину минає саме сьогодні, 19грудня.

Що за цей час змінилося для Рівненщини розповів очільник Рівненщини Віталій Коваль. Завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського, з 2020 року запрацював ефективний механізм продажу спеціальних дозволів на користування надрами на відкритих електронних торгах.

  •  За цей час в області через електронні аукціони реалізовано 60 спеціальних дозволів на користування бурштиновими ділянками.
  • Загальна вартість таких спецдозволів – понад 150 млн грн. Вже перераховано до державного бюджету – 100,9 млн грн.
  • Крім того, у цьому році сплачено 7,5 млн грн ренти за видобутий бурштин. З цієї суми 30% спрямовано до місцевих бюджетів тергромад.

В поточному році передбачається продаж ще 5-ти бурштинових ділянок. Аукціон відбудеться 29 грудня. «Бурштин України» у Рівному отримало нового власника

 Про ефективність бурштинового закону свідчить активність бізнесу в електронних торгах – у них беруть участь від 3 до 5 учасників. Вартість спецдозволів на аукціонах зростає в середньому у 5 разів від стартової ціни. Ми продовжуємо курс на легалізацію бізнесу на Рівненщині. Сьогодні це вкрай важливо, адже усі офіційні платежі в бюджет – це додаткова зброя для ЗСУ, це кулі для наших солдат. Тому економічний фронт – завжди в пріоритеті.

Де припаркуватися в Рівному на Північному