fbpx
Три громади Рівненщини

Три громади Рівненщини делегували своїх мешканців на професійне навчання

Діліться інформацією з друзями:

Три громади Рівненщини делегували своїх мешканців на професійне навчання – Гощанська, Корецька та Острозька. Роботодавці – партнери, завжди можуть розраховувати на ефективну співпрацю.

Легка промисловість Рівненського регіону потребує робітничих кадрів. У Гощанському навчальному відділенні Рівненського центру ПТО ДСЗ готують швачок на три громади Рівненщини. У навчальній швейній майстерні та на підприємствах роботодавців слухачі опановують роботу на промисловому, спеціалізованому (розпошивальні та оверлоки) обладнанні, вишивальних машинках, із прасками з парогенераторами (волого-теплова обробка тканин).

Галина Кравченко, рятуючись від війни, переїхала на Гощанщину з Луганської області. За освітою жінка, як і її чоловік, – медична медсестра. Перебувала у зоні бойових дій, рятувала наших воїнів у військовому госпіталі. Коли ситуація стала особливо загрозливою, медикиня змушена була рятувати малолітнього сина, залишивши рідні місця та чоловіка. Вона мужньо сприйняла реальність, тому погодилася на зміну професії. Знаючи, що швачок активно потребує ринок праці на Рівненщині, безробітна розпочала нове професійне навчання. Майстриня виробничого навчання Світлана Пазинюк зауважує, що майбутні швачки, не маючи попереднього досвіду, відповідально опановують програми, долають труднощі та звикають до нового формату роботи. Важливий індивідуальний підхід до кожного, заохочення та підтримка. Обираючи нову професію, важливо усвідомлювати, що передбачає вона та які обов’язки будуть покладені на робітника. 

Іванна Забігалін з Гощанщини проявляє наполегливість та демонструє переконливі успіхи у навчанні. Вона відмінно опановує креслення та вже зацікавилася конструюванням одягу. Роботодавці в пошуках нових робітників зважають на професійні якості та вміння претендентів, адже вакансії у швейній галузі різноманітні, а обов’язки можуть бути суміжними.

Як повідомила заступниця директора Руслана Бодренко, роботодавці відвідують заклад освіти, державні кваліфікаційні атестації слухачів, розмовляють із випускниками, презентують свої підприємства. За інформацією Рівненської ОВА, на Рівненщину релокувалися підприємства із Київської, Харківської, Донецької, Чернігівської, Миколаївської, Дніпропетровської та Херсонської областей. «Підприємство з Харківщини ТОВ РВК «Алексія» вже є партнером Центру та надає свої виробничі майданчики для проходження виробничої практики слухачами РЦПТО. Відбувається знайомство із різновидами спеціалізованого промислового обладнання та робота з різних операцій. Співпрацюють із закладом освіти й місцеві гощанські підприємці галузі – ФОП Карпюк С.С. та ФОП Старик М,М,», – додає Руслана Володимирівна.

Майбутні швачки мають унікальну нагоду після навчання стати до офіційної роботи. Вони знають уже, що таке сучасне виробництво, командна робота, навчилися шити амуніцію та одяг для військових, отож, стануть частиною великого внутрішнього фронту, частиною тих, хто кує Перемогу.

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua