fbpx

Рівненські роботодавці оцінили бездоганну підготовку швачок

Діліться інформацією з друзями:

Майстриня виробничого навчання Рівненського центру ПТО ДСЗ Оксана Мирончук поділилася своїми враженнями після екзамен уякий примала.

«Чи не вперше у моїй роботі швачки могли б не відповідати за білетами. Сумлінні та талановиті, працьовиті і творчі нинішні випускниці показали набагато вищі результати, аніж були поставлені на початку навчання! За 3,5 місяця вони досягли високого рівня професійності! Відмінні навички та очевидний потенціал можна спостерігати вже у виробах випускниць: бездоганні шви та «єврокути» у вишуканих постільних комплектах та унікальні дорослі і дитячі сукні за власними викройками. Ми пройшли насичену та динамічну школу. Вмотивовані безробітні продемонстрували силу волі, терпіння і посидючість під час навчання і на виробничій практиці. І як результат – авторські вироби, про які мріяли і в яких випускниці прийшли на іспит». Вчорашні безробітні, скеровані на навчання Рівненським міським центром зайнятості, Рівненською та Здолбунівською районними філіями Рівненського обласного ЦЗ, сповнені професійної наснаги, налаштовані на роботу в умовах сучасних виробництв.

Анна з м. Дніпро лише на початку своєї професійної кар’єри. Випускниця стала кваліфікованою швачкою та отримала роботу. Це найважливіше у молодому житті вимушеної переселенки, адже ще в травні вони з чоловіком, рятуючись від війни, не знали, що чекає їх на новому місці. «Ми приїхали на Здолбунівщину. Я зареєструвалася, як безробітна, і незабаром поїхала до Рівного на навчання. Професія швачки мені знайома, бо вдома і мама, і брат професійно шили, тепер професія «наздогнала» і мене». Вирішальною для слухачки стала виробнича практика у весільному салоні ТзОВ «Аттал». Жінка потрапила  у розкрійний відділ.

«Цікаво було працювати із гіпюром та спідницями-клинками. Умови роботи мені сподобалися. Поряд завжди була досвідчена наставниця. Дізналася багато нового. Поопераційна робота дозволяє зосередитися на якісному виконанні конкретних завдань».

Навчання подобалося Анні. Спочатку обережно підходила до обладнання, але разом із педагогами подолала страх та невпевненість. «Такий неприступний і невідомий оверлок все ж піддався, і я таки вмію його налаштовувати! Щиро дякую Оксані Миколаївні Мирончук. Випускниця захоплюється українською вишивкою, традиційним класичним стилем в одязі. «Це унікальне вбрання, і я хочу виготовляти і працювати саме з традиційним українським традиційним одягом». А тим часом швачка наполегливо практикуватиметься, набиратиметься досвіду, щоб із часом організувати власну справу.

Під час державної кваліфікаційної атестації присутні роботодавці презентували переваги, особливості своїх підприємств, розповіли про власний досвід. Випускниці, демонструючи вироби, що виготовили, поділилися враженнями від умов проходження виробничої практики. Важливо, що усі мають пропозиції роботи на цих швейних підприємствах. Це місцеві швейні цехи, ательє та фабрики. Практичні навички, нові комунікації, вміння подолати невпевненість та страх, перші професійні успіхи загартували нових робітниць. Тепер швачки вміють працювати із дитячим одягом, трикотажем, плечовими і поясними виробами. Зразки своїх робіт вони представили на ДКА, коментуючи поєднання різноманітних технік, виготовлення рукавів, горловини, прорізів, манжетів, виконані оздоблення, машинну вишивку.

Заступниця директора Руслана Бодренко привітала роботодавців та випускниць із успішною співпрацею, вручила свідоцтва державного зразка та наголосила, що наступним кроком професійного росту швачок може стати навчання за професіями кравця і закрійника. Відмінна навчальна база і тісні комунікації із роботодавцями – важлива гарантія успішного працевлаштування кваліфікованих робітників. Ринок праці в умовах війни орієнтується на нові вимоги та потреби. Швейна галузь особливо активно розвивається та потужно працює на вітчизняну економіку, отож, кадри потрібні, як ніколи.

Більше інформації про формування груп та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua