Суд: УПЦ мп – підрозділ російської церкви

Феміда наголосила, що ухвалення нової редакції Статуту про управління УПЦ мп у 2022 році, не призвело до розриву церковно-канонічного зв’язку цієї організації з рпц.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Київський окружний адміністративний суд визнав приналежність Української православної церкви (московського патріархату) до складу російської православної церкви. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на рішення від 15 травня.

До таких висновків Феміда дійшла, аналізуючи позов Київської митрополії УПЦ мп та Почаївської Свято-Успенської лаври до Міністерства культури, який надійшов ще у 2019 році.

Зокрема, з’ясовано, що УПЦ щодо рпц має церковно-канонічний зв’язок частини із цілим. Відносини УПЦ з рпц не є відносинами однієї самостійної (автокефальної) церкви з іншою самостійною автокефальною церквою. УПЦ також не має статусу автономної Церкви, який би визнавався іншими церквами, а:

«отже, з точки зору еклезіології та канонічного права є структурним підрозділом рпц, що має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб’єктності».

Фото: glavcom.ua

Читайте також: Відшкодування відсоткових ставок. На Рівненщині продовжують підтримувати бізнес

%d блогерам подобається це: