fbpx

Студентам хочуть запропонувати безкоштовне навчання в обмін на згоду служити

У Верховній Раді зареєстрували проєкт змін до статті 23 закону про мобілізацію з метою стимулювання людей, які навчаються на платній основі, до добровільної згоди служити.

Про це повідомляє Суспільне.

Як вказується, законопроєкт 9672-1 подав “слуга народу” Георгій Мазурашу.

“Здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти можуть за власним бажанням дати згоду на призов на військову службу під час мобілізації, у такому разі держава забезпечує їм здобуття відповідної освіти без жодних виплат з їхнього боку”, — пропонується у документі.

Детальніше про законопроєкт

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Законопроєкт не містить обов’язкового фінансово-економічного обґрунтування витрат з бюджету та джерел надходжень відповідних коштів.

Однак, як зазначив народний депутат від монобільшості, треба додатково стимулювати громадян ставати на захист держави.

“Запропоновані зміни, зокрема можуть сприяти тому, що громадяни, які навчаються на платній основі, можуть за власним бажанням давати згоду на призов на військову службу під час мобілізації та отримати за це додатковий бонус від держави у вигляді забезпечення безоплатності здобуття відповідної освіти”, — поіформував Мазурашу в пояснювальній записці.

Читайте також: Депутати пропонують запровадити покарання за неповагу до військових