fbpx

Депутати пропонують запровадити покарання за неповагу до військових

Народні депутати пропонують запровадити адміністративну відповідальність за неповагу до українських військовослужбовців.

Від 3400 до 5100 грн штрафу чи арешт: в Україні хочуть карати за образу військових, — про це йдеться в картці законопроєкту на сайті ВР

За неповагу до військових пропонується накладати на людину штраф від 3400 до 5100 гривень, адмінарешт строком до 15 діб, залучати до громадських робіт терміном від 50 до 60 годин, виправних робіт строком від 1 до 2 місяців за вирахуванням 20% заробітку чи громадсько-корисних робіт терміном від 240 до 360 днів.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

У пояснювальній записці автори зазначають, що метою законопроєкту є посилення правового захисту військовослужбовців шляхом встановлення відповідальності за образи, образливе чіпляння, а також запобігання таким негативним явищам у суспільстві.

У Кримінальному Кодексі України вже є стаття про образу честі та гідності військовослужбовця та погрози військовослужбовцю. Йдеться про погрози вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна військовослужбовця, погрози його близьким родичам чи членам сім’ї. Ця стаття передбачає від 3 років до 5 років обмеження/позбавлення волі.

Фото: з відкритих джерел.

Читайте також: Ще дев’ятьох українських дітей вдалося повернути додому з ворожої окупації