fbpx

Столітня школа славиться не віком, а випускниками

Діліться інформацією з друзями:

Від гімназії Товариства батьків Рівного до навчально-виховного комплексу Школа-Ліцей №2 минуло довгих сто років. Та як би віхи історії не змінювали адресу місцезнаходження навчальних корпусів та назву освітнього закладу, незмінним залишалася мета, якій служили педагоги – сіяти в дитячих душах мудре, вічне, розумне. Отримавши ґрунтовні знання, десятки тисяч випускників впевнено знаходили свою життєву стежку, а згодом професійними здобутками до нових звершень окриляли і вчителів, і учнів.

З вітаннями та подарунками на столітній ювілей завітало чимало поважних гостей: колишні випускники, представники управління освіти, а також перші особи міста. Серед них і міський голова Рівного Володимир Хомко, який у далекому 1972 році закінчив вісім класів саме в другій школі. Рідній школі він подарував сучасні підсилювачі та мікрофони, щоб заходи та святкування в альма-матер були озвучені професійно. У свою чергу, директор Рівненського НВК №2 Школа-Ліцей Андрій Нагорний подякував міському голові за щедрий гостинець та вручив йому «Українсько-індонезійський словник», який уклав також відомий випускник школи Михайло Іжик. Міський голова жартома пообіцяв, що обов’язково використає словник вже на своїй найближчій нараді.

Здобутки унікального навчального закладу

Здобутки унікального навчального закладу Андрій Нагорний, який очолює Школу-Ліцей №2 понад 20 років, вважає спільною заслугою всіх – батьків, учителів, учнів, а ще підтримка влади.

Найпершим успішним проєктом, своєрідною візитівкою 2-ї школи, став навчально-виховний комплекс «Лицар», який діяв на базі старших класів. Для участі в ньому набирали юнаків і дівчат з усієї області.

– Як наслідок цього проєкту, у світ вийшло дуже багато достойних людей, які пов’язали своє життя з силовими структурами. Звичайно, першим було найважче, адже вони мали торувати шлях для інших. Та їм це вдалося, – ділиться Андрій Нагорний. – Хоча не всі витримали відбір, який треба було здолати: із 49 (а саме стільки набрали перших на навчання) випустили 27 чоловік. З них 24 поступили у військові інститути, а 12 стали курсантами Національного університету «Одеська морська академія». Готуючи майбутніх офіцерів, поступово вималювався фізико-математичний профіль закладу. Оскільки розуміли, що, крім сили і здоров’я, майбутнім військовим, в першу чергу, знадобляться серйозні знання з фізики, математики, іноземної мови. А ще обов’язковими для них були бальні танці.



Упродовж понад 15 років школа-ліцей співпрацювала з Київським політехнічним інститутом. Була його базовим закладом у Рівненській області.
Вся старша школа в НВК є профільною. Крім фізико-математичного, успішно діє хіміко-біологічний та історичний профілі. При цьому всі учні поглиблено вивчають іноземні мови. Профільними також є класи і в середній школі. Саме тому серед призерів олімпіад завжди чимало представників з другої школи.

Вчителі й учні НВК не раз були учасниками всеукраїнських та міжнародних проєктів, у рамках яких спів­працювали з установами та організаціями Польщі, Німеччини та Італії.

При цьому в другій школі роблять усе, щоб навчальний заклад виглядав затишним і ошатним. Тож коли Національний університет водного господарства реалізував міжнародний екологічний проєкт з Канадою, у Школі-Ліцеї №2 разом з учнями, вчителями й батьками вирішили долучитися до нього. Відтак, невдовзі від стихійного смітника, що містився неподалік навчального закладу, і сліду не залишилося.

– Той смітник з моїх вікон було видно. Від спаленої хати залишився фундамент, присипаний землею. Нині там красивий міні-дендропарк, у якому росте 78 видів різних цікавих рослин. Ми все розчистили, зняли асфальт, завезли 20 КаМАЗів чорнозему, виклали доріжки натуральним каменем, зробили свій дизайн, тому що ми не ландшафтні дизайнери. Та нам це вдалося, – з гордістю розповідає Андрій Нагорний.
Тож хоча школа й сторічна, та крокує в ногу із часом, успішно реалізуючи чимало освітніх програм. При цьому тут шукають нових партнерів та цікаві проєкти на майбутнє. Так було раніше і так буде завжди. Бо хороші традиції мають зелене світло й на майбутнє НВК.

Оксана ПИЦЬКА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»