fbpx

Рівненська пенсіонерка купила квартиру і нові проблеми

Діліться інформацією з друзями:

Щоб розширити житло, ми продали 1-кімнатну квартиру на Макарова у Рівному і вже четвертий місяць проживаємо у БОСівському будинку неподалік – на вулиці Соборній. Наша квартира на другому поверсі. Ми – це восьмирічний онук і я, його опікун. Будинок обслуговує ЖКП «Західне». Згодом з’ясувалося, що разом з новою квартирою купила і нові проблеми…

Попередній власник квартири під час продажу у присутності ріелтора показав нам шафу в коридорі, в якій ми зможемо зберігати овочі, консервацію. Але за якийсь час сусідка заявила, що шафа її. Коли ж я звернулась до попереднього власника квартири, він заперечив це, та приїхати до нас не захотів. За якийсь час сусідка заявила онукові, щоб не приводив у нашу квартиру свого товариша, бо в коридорі стоять її речі, вона ж боїться крадіжок.

Коли я почула про це, вирішила сама поговорити з сусідкою, яка вирішила по-своєму організовувати наше життя. На що вона заявила мені, що тамбур приватизувала, ми ж повинні зробити собі окремий вхід, пробивши стіну з коридора поза тамбуром.
У жеку сказали, що дозволу на приватизацію не давали. Обіцяли підійти до сусідки та все з’ясувати. Але минув уже третій тиждень, а віз і нині там.

Коштів на суди і адвокатів, на жаль, у мене немає, бо дитина росте і все треба купити. Не хочу конфліктувати, оскільки не маю бажання наживати ворогів, та хочу за допомогою газети знайти правильний вихід із конфліктної ситуації.

Світлани ЧЕРТИЛІНА, пенсіонерка

 

Редакція газети «7 днів» звернулася з листом Світлани Чертиліної до рівненської адвокати Олени Шендери, аби вона порадила, як вчинити нашій читачці в ситуації, у якій та опинились. І ось яку відповідь ми отримали:

Олена Шендера, адвокат.

– Розглядаючи цей конфлікт між двома сусідками, потрібно звернути увагу на такі норми закону. Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні (ст. 41 Конституції України, ст. 321 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном, а згідно із ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути відновлення становища, яке існувало до порушення.

Тобто власник квартири, якому перешкоджають користуватися своїм майном, має право звернутися до суду з вимогою усунути ці перешкоди. При цьому судові витрати, до яких відносять послуги на професійну правничу допомогу адвоката, будуть стягнуті зі сторони, яка чинила перешкоди у користуванні майном, при задоволенні позову.

Окрім того, враховуючи важке матеріальне становище пенсіонерки, якій чинять перешкоди в користуванні майном, можна звернутись у Центр надання безоплатної правової допомоги та отримати безкоштовну більш детальну консультацію, а також допомогу кваліфікованого адвоката за рахунок держави.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»