fbpx

Статистика цін на продукти у травні: що подорожчало найбільше на Рівненщині

У травні 2023 року в Рівненській області, як і в усій Україні, було зафіксоване незначне зростання індексу споживчих цін. Статистика цін на продукти.

Згідно з даними Головного управління статистики у Рівненській області, індекс споживчих цін у травні 2023 року порівняно з попереднім місяцем склав 100,3% в області та 100,5% у всій країні. Що свідчить про невелике зростання загального рівня цін на товари та послуги.

У секторі споживчого ринку Рівненської області зафіксовано зростання цін на продукти харчування та безалкогольні напої на 0,6%. Найбільше зростання цін відбулося на свинину, яка подорожчала на 7,2%.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Ціни на овочі, фрукти, кондитерські вироби з цукру, м’ясо птиці, безалкогольні напої, маргарин та інші рослинні жири, кисломолочну продукцію, сметану, хліб та макаронні вироби також зросли в діапазоні 5,7–0,1%.

Проте, було зафіксоване зниження цін на яйця (зниження на 22,8%), шоколад, сало, олію соняшникову, інші продукти переробки зернових, кондитерські вироби з борошна, цукор, молоко, рис, яловичину, масло, рибу та продукти з риби, сири.

У секторі алкогольних напоїв та тютюнових виробів було зафіксоване зростання цін на 0,5%, зокрема на тютюнові вироби – на 1,1%.

Ціни на одяг і взуття в області знизилися на 2%, причому взуття подешевшало на 3,2%, а одяг – на 1%.

У сфері охорони здоров’я було зафіксовано зростання цін на 0,8%, що обумовлене підвищенням вартості фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання на 1%, а також амбулаторних послуг на 0,7%.

Ціни на транспорт знизилися на 0,8%, переважно через здешевлення палива та мастил на 2%.

Таким чином, в області спостерігається загальне зростання цін, проте з певними відмінностями для окремих категорій товарів та послуг.

Читайте також: Думка експерта: з 2024 року ціна землі зросте удвічі