fbpx

Думка експерта: з 2024 року ціна землі зросте удвічі

Український експерт ринку землі Євген Носальський розповів, що вже у 2024 р. вартість гектара землі зросте на 50-75%.

Він зазначив, що з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель вартість зросла в 4 рази. Це призвело до появи сервісних компаній, які залучають інвестиції громадян у землю.

Про це пише Telegraf.

«Багато українців інвестують у землю, сподіваючись надалі заробити на капіталізації чи відсотках за оренду», — розповів експерт.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Перспективи зростання цін на землю є досить оптимістичними, говорить він.

«З відкриттям ринку землі ціна по всіх областях стартувала від 700 доларів за гектар. Зараз через війну вартість землі змінюється залежно від географії. Вартість у центральних регіонах стартує від 90 тис. гривень за га, у західних — від 110 тис. грн. Якщо розглядати Північ та Південь України, там ціни дещо нижчі. Зокрема, Чернігівська, Сумська, Харківська — від 55 тис. гривень, Одеська, Миколаївська — від 60 тис.», — сказав експерт.

Навіть в умовах війни вартість землі зросла на 20%, а коли на ринок зайдуть юрособи (з січня 2024 р. — ред.), це стане першим дзвінком до подальшого зростання цін.

«За нашими прогнозами, буквально у перший рік у деяких регіонах буде стрімкий ріст, приблизно на 50-75%, і він не зупинятиметься ще впродовж кількох років. Тобто, перспективи зростання цін на землю досить оптимістичні, оскільки земля — це обмежений актив, її більше не стане», — резюмував Євген Носальський.

Фото: biz.censor.net.ua

Читайте також: На Рівненщині провели в останню дорогу п’ятьох Героїв-захисників