Стало відомо щодо утилізації вакцин проти COVID-19 на Рівненщині

Діліться корисною інформацією з друзями:

В Україні в грудні цього року планують провести централізовану утилізацію усієї вакцини AstraZeneca, у якої завершився термін придатності. Наразі понад 400 тис. доз цієї вакцина вже позначені, як зіпсовані.

30 листопада до зіпсованих буде включена ще певна кількість доз, яка точно не ще не визначена. Про це УНН повідомили в МОЗ у відповідь на запит.

“Вакцина АСТРАЗЕНЕКА (із вичерпаним терміном придатності) станом на 29.11.2021 у кількості 408 216 доз перебуває на карантині на регіональних складах. Після закінчення терміну придатності вакцини АСТРАЗЕНЕКА (із терміном придатності до 30.11.2021, кількість доз вакцини ще не визначено) у грудні місяці 2021 року заплановано провести централізовану утилізацію усієї вакцини з вичерпаним терміном придатності. Компанія, яка буде проводити утилізацію вакцин, ще не визначена”, — йдеться у відповіді на запит.

Чи були у нас в області вакцини в яких закінчився термін придатності та скільки ж вакцини Астразенека утилізують на Рівненщині ми запитали у головного санітарного лікаря області Романа Сафронова.

Що стосується утилізації вакцин, то це відбувалося в тих областях де: А – погано планували, і де Б не спрацювала логістика. Таких проблем на Рівненщині не було, заклади охорони здоров’я та департамент цивільного захисту охорони здоров’я чітко прослідковували вакцини, в яких був не великий термін для реалізації. І тому утилізації жодного виду вакцин на Рівненщині, завдяки планомірній і кваліфікованої роботи, не було.