fbpx

Соцмережі також мають правила

Спілкування між друзями, колегами, сусідами, особливо якщо в будинку створено ОСББ, дедалі більше переміщується в соцмережі. Вайбер, телеграм, фейсбук… Чати створюють у різних доступних для більшості людей сервісах.

Я теж користуюсь такими комунікаційними можливостями для обговорення зі співвласниками багатоквартирного будинку наших проблем та здобутків. Для швидкого реагування створили групу у вайбері, в якій я нагадую про збори, пишу короткі звіти про проведену в будинку роботу, проводжу опитування і консультації з різних питаннях. А ще обговорюємо рішення щодо покращення стану будівлі та прибудинкової території.

Сторінка у фейсбуці має зовсім інше завдання. Тут ми публікуємо фотографії, рішення загальних зборів, правління тощо. Саме у фейсбуці кожен може нагадати собі, який стан будинку був 9 років тому, до створення ОСББ. Адже тут зберігаються всі фото й відео, які були завантажені в попередні роки. Також практикуємо викладення на сторінці коротких і доступних пропозицій щодо подальших планів ОСББ. Це вже, скоріше, щоденник будинку, ніж спільнота для обговорення.

Що ж до коректності реагування людей вайбер є найбільш доступним, але деколи, на жаль, і найбільш психологічно напруженим. Автори повідомлень пишуть іноді, не задумуючись над тим, що їх читає ціла група людей. Можуть бути абсолютно безглузді запитання, з образами і негативом, який переходить всі межі допустимого. Інколи на таких людей не діє нічого, крім як видалення з чату.

Але все ж мають бути обов’язково межі, які переходити не можна. Тому намагаюся до людей донести правила, які повинні діяти в групі:

– не ображати інших учасників, не переходити на особистості;

– не публікувати ніякої реклами;

– не писати повідомлень, які не стосуються спільноти, і дотримуватися в обговоренні тематики групи;

– не порушувати теми політики та церкви;

– бути ввічливими і коректними.

Групи, чати, спільноти в соціальних мережах допомагають голові ОСББ чи управителю надати найшвидше та якісно всю інформацію стосовно життя ОСББ. Але навчити людей спілкування в таких спільнотах – теж одне із завдань голови ОСББ.

Галина БОВГИРА, голова правління ОСББ «Відінське» м. Рівне