fbpx

Сьогодні православні вшановують святих Віру, Надію, Любов та Софію

Діліться інформацією з друзями:

30 вересня православна церква вшановує пам’ять святих мучениць Вірі, Надії і Любові та їхньої матері Софії. У ПЦУ нагадали про історію свята.

Святі мучениці, пам’ять яких сьогодні вшановують православні християни, жили в Італії за імператора Адріана і походили з заможної родини. Мати трьох своїх доньок виховала у християнській вірі й благочесті. Одного разу вони прибули до Риму, де їх несподівано арештували солдати імператора, який задумав особисто розмовляти з кожною окремо, аби змусити їх засумніватися у своїй вірі. Але улесливому тирану не вдалося похитнути віру жодної із сестер. Він замучив їх до смерті та стратив. Дівчаткам було 12, 10 і 9 років. А за кілька днів і їхня мати Софія померла на могилі своїх доньок – Віри, Надії та Любові. Це сталося в 137 році після Різдва Христового.

В народній традиції день вшанування пам’яті цих святих вважається всесвітніми жіночими іменинами. Через це жінки в цей день не починали важливої роботи. Віра, Надія, Любов – це ще й три християнські чесноти. Якщо ці чесноти плекати в собі, то все наше життя буде увінчане Софією – Премудрістю, або ж мудрістю. Бо тільки та людина добре розуміє сенс життя й правильно поводить себе серед ближніх, яка має глибоко в серці віру, надію та любов.

Від віри народжуються стриманість, простота, від простоти – чистота, а від чистоти – смирення та любов. Так само надія народжується з твердої віри, а звідси людина вже не турбується про своє життя або смерть, але все своє піклування покладає на Бога. А любов є більшою за віру та надію, вона є стовпом усіх добрих справ. Мудрість, яка перемагає страх завжди переходить в любов, а любов народжує міцну віру та робить непохитною надію.

Традиції та звичаї

Заміжні жінки йшли цього дня до церкви і ставили три свічки, одну з яких забирали додому. Молились про злагоду у домі. Цього дня молодь збиралась на вечорниці, аби перед іншими покрасуватись і самому подивитися, чи не припаде раптом хтось до серця.  Дівчата, серце яких вже було зайнятим, просили у цей день, щоб хлопець завжди відповідав навзаєм, а їх почуття ніколи не закінчувались.

Народні прикмети:

  • На Віру, Надію, Любов сватаються, а на Покрову вже грають весілля.
  • Якщо у цей день холодна і дощова погода, то буде рання весна.
  • Якщо цього дня журавлі летять у вирій, то на Покрову буде мороз.
  • Якщо сонячна і тепла погода, то зима буде холодною.
  • Якщо листя почало активно опадати, то варто готуватись до похолодання.