fbpx

Скорочення пенсії може загрожувати українцям

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Скорочення пенсії з певних причини може становити до 50%.

Пенсіонерів може стосуватися скорочення пенсії й вони отримуватимуть лише половину місячного доходу. Мова йде про боржників, які мають непогашену заборгованість, і щодо яких відкрито виконавче провадження про стягнення цієї заборгованості. В Мін’юсті зазначають, що стягненню підлягають будь-які доходи боржника: пенсії, зарплати, стипендії та інші.

Частина щомісячних платежів стягується, якщо боржник не має коштів на рахунках, або якщо він не має майна, яке могло б бути використано для погашення боргу. У цьому випадку до щомісячних платежів може бути застосовано виконавче провадження.

Зменшення пенсії, а також заробітної плати та інших доходів не може встановлюватися довільно. Він має відсотки, чітко визначені законом, які вираховуються з щомісячних платежів. Зазвичай більше половини місячного платежу не можна зняти. Причому це стосується і тих випадків, коли стягнення здійснюється за кількома провадженнями. Все одно не мають права забирати більш ніж половину пенсії (зарплати).

«Загальний розмір усіх утримань при кожній виплаті заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50% заробітної плати, що підлягає виплаті працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами», – повідомляє Мін’юст.

Розмір пенсії зменшується вдвічі у випадках:

  • якщо пенсіонер має борг по аліментах;
  • якщо суд призначив відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ і організацій;
  • якщо пенсіонер повинен відшкодувати шкоду, завдану каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку зі смертю потерпілого;
  • про повернення надміру виплаченої заробітної плати у випадках, передбачених законодавством.

В інших випадках вони мають право збирати не більше 20% місячної пенсії. Таким же чином відбуваються й утримання із зарплати. Однак прес-служба Мін’юсту зазначає, що в окремих випадках повернення виплати може становити до 70%.

“Це обмеження (50%) не поширюється на утримання із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у вигляді виправних робіт та стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір утримань із заробітної плати не може перевищувати 70%», – йдеться у роз’ясненні.

  • 6 медалей здобули дзюдоїсти з Рівненщини на Кубку світу в Грузії
    Після виступу у грузинському місті Тбілісі на Кубку світу – Гран-прі з дзюдо серед спортсменів з порушенням слуху, рівненські інваспортівці наблизились до отримання путівок на Паралімпіаду 2024 року в Парижі. Остаточно рейтинг українських спортсменів стане відомий за тиждень-два.