fbpx

Скільки рівняни платитимуть за безвіз

Діліться інформацією з друзями:

Із 2021 року рівняни та й всі українці платитимуть за дозвіл на в’їзд до країн Європейського союзу. Це пов’язано із зміною правил безвізових поїздок до ЄС у зв’язку із запровадженням Європейської інформаційної системи авторизації подорожей (ETIAS).

Як повідомляє представництво України при ЄС, ці правила стосуватимуться громадян третіх країн, зокрема, й України, Австралії, Бразилії, Великобританії, Канади, США і Японії. Така ініціатива з’явилася ще у 2016 році, а у 2018-му ЄС ухвалив усі необхідні законодавчі документи.

Як це працюватиме

Перед поїздкою до країн-членів ЄС громадяни України повинні будуть отримати на неї попередній дозвіл (авторизацію), подавши онлайн-заявку. Вартість такої заявки – 7 євро. Громадяни, молодші 18 років і старші 70-ти, – не платитимуть за дозвіл. Авторизація буде дійсна впродовж трьох років або до завершення дії проїзного документа (паспорта), зареєстрованого при подачі заявки, тобто отримувати дозвіл перед кожною поїздкою в ЄС не буде потрібно.

Що потрібно для авторизації

Для отримання дозволу потрібно буде заповнити онлайн-форму на сайті, який вестиме спеціально створений орган ЄС. У заявці необхідно буде вказати ім’я та паспортні дані. Будуть запитувати деякі дані, які раніше не цікавили посольство, приміром рівень освіти. Натомість жодних документів для підтвердження мети подорожі чи про рівень доходів, як це потрібно було для отримання віз, надавати не потрібно.

Попередня авторизація дозволить Європейському Союзу завчасно ідентифікувати осіб, що можуть становити міграційну чи безпекову загрозу та значно підвищить безпеку зовнішніх кордонів ЄС. Тож в анкеті будуть запитання на кшталт таких: чи не бували ви у країнах підвищеного терористичного ризику; чи не відвідували країн, де вирують специфічні епідемії (ЄС буде оновлювати цей список); чи не скоювали ви кримінальних правопорушень за останні 10 років, і якщо так – то в якій країні.

Видача авторизації на подорож займатиме декілька хвилин у разі відсутності застережень у правоохоронних органів ЄС або елементів, що потребують подальшого вивчення, – запевнили у представництві України при ЄС. У разі відмови у в’їзді через ETIAS, особа матиме право подати апеляцію на рішення системи.

Очікується, що відмови будуть дуже рідкісними. Система звірятиме дані анкети із доступними іншими базами даних. Якщо до мандрівника будуть застереження, співробітники ETIAS можуть запитати в нього додаткову інформацію, а у виняткових випадках – призначити співбесіду.

За задумом, відмовляти у в’їзді будуть через загрозу тероризму від конкретної особи, обґрунтовану підозру щодо причетності до злочинної діяльності, наявність даних, що цей мандрівник планує залишитися в ЄС нелегалом, або наявність порушень, скоєних раніше у країнах ЄС.

Марія Матвійчук

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»