Штучний інтелект, який з часом може стати міністром юстиції презентував Денис Малюська

Діліться корисною інформацією з друзями:

Міністерство юстиції України створило програму, яка буде аналізувати злочинців. Штучний інтелект визначає, чи можуть вони знову щось скоїти.

Програмне забезпечення для пошуку серійних злочинців отримало назву «Касандра», повідомив міністр юстиції Денис Малюська у своєму Фейсбуці.

«Покарання за злочин встановлює суд, але для того, щоб йому допомогти в цьому існує документ під назвою «Досудова доповідь», яку готують співробітники Мін’юсту. У цьому документі описується особистість обвинувачуваного, а також оцінка ймовірності здійснення ним нових злочинів. Відповідно «Кассандра» цей процес автоматизує», — розповів глава відомства.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Як пояснив міністр, програма автоматизує потенціал ймовірного зловмисника повторити злочин. Співробітник Мін’юсту отримує оцінку потенціалу скоєння повторного злочину від 0 до 97 балів.

Для цього підсудний у досудовій доповіді відповідає на запитання. Надалі алгоритм дає бали за відповіді, а надалі їх підсумовує.

За словами міністра, по суті, це базовий, простий, але, тим не менш, штучний інтелект. При цьому «Кассандра» не стоятиме на місці. Досить скоро вона навчиться самостійно обчислювати, скільки балів давати за відповіді на ті чи інші питання, обіцяє міністр.

«А вже через кілька років у нас уже буде великий масив даних, за результатами машинного навчання яких «Кассандра» навчиться аналізувати не тільки відповіді на прості запитання, а й всі інші дані, які у нас є на злочинця. Якщо так піде і далі, дуже скоро «Кассандра» зможе стати міністром юстиції», — заявив Малюська.